Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.
V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.
Jaké IDE používáte?
| Anjuta |
|
2% (27) |
| Eclipse |
|
21% (247) |
| KDevelop |
|
8% (88) |
| Monodevelop |
|
1% (14) |
| NetBeans |
|
12% (142) |
| jiné |
|
9% (105) |
| žádné |
|
47% (545) |
Celkem 1168 hlasů
Vytvořeno: 9.4.2007 20:32
Tiskni
Sdílej:
.
), tak jsem upgradoval, ale cca od prosince co to přejmenovali
právě na PDT, tak je to horší a horší. Vše funguje naprosto příšerně a ve všem je čím dál tím víc bugů. Nechápu co s tím dělají, ale asi před měsícem se to už vůbec nedalo používat (chybové "zpět", copy+paste smazalo formátování, apod.).
Asi před týdnem jsem naštěstí zjistil, že se přímo z toho jejich automatickýho updatu dá stahnout ještě starší verze z listopadu minulého roku... Okamžitě jsem downgradoval a konečně mohu plnohodnotně opět pracovat
. Silně doporučuji!!!
Jinak programuju v PHP každej den v práci a většinu času i doma, takže můžu ty pluginy porovnávat na dvou kompech do detailů.
Tentokrát se asi bude hlasovat pomocí komentářů a ne pomocí zaškrtávátek.
, potom ešte Code::Blocks, ale v ňom kód nepíšem, len ho používam vo windows ako build systém
integracia s kompilatormi, debuggermi, version control systemami, bezchybne zvyraznovanie...
U zminky o zvyraznovani bych vypustil slovo "bezchybne", nebot alespon ja jsem mel zvlaste u slozitejsich kodu v PERLu se zvyraznovanim dost vyrazne problemy.
emacs sa da len milovat alebo (iracionalne) nenavidiet :)
S tou iracionalitou by se taktez dalo polemizovat. Pokud vam emacs nedovoli udelat to k cemu byste ocekaval, ze bude slouzit - editaci textoveho souboru - tak vam samozrejme zbyva jen ta druha moznost. Emacs lze dle meho nazoru uspesne pouzivat pouze lokalne a na male soubory. Na vi/vim jsem presel v okamziku kdy jsem potreboval na vzdalene masine editovat vetsi soubor (>100 MB). Navic na vsech systemech najdete nejaky ten klon editoru vi...


bohužiaľ, neviem vám iné doporučiť, niečo, čo by ma uspokojilo, som doteraz nenašiel.
môj prechod z vi na emacs bolo pár rokov hľadania podobného návodu, rezignácia, objavenie viper (emulácia vi v emacse), insštalácia emacs, viper level 3, a skúšať, čo ten moloch ponúka a dokáže.
Emacs umi emulovat vi? Tak to bych rad vedel, kde a jak v zapnu alespon nasledujici moznosti
Turbo? Nebo bp? 7.0?
.
A pokud jsem na Linuxu, tak cecko: MC nebo Kate.
)
Těch IDE pro python je hodně a jsou si potobné a je jedno jestli je to eric nebo spe nebo cokoliv jiného. Vždycky je to editor, shell, class tree a pár dalších blbostí, které stejně nevyužiji. Já bych ocenil například skriptovatelnost, kvalitní správu projektů a velký stupeň přizpůsobitelnosti. A taky code folding by se hodil...Pripadne mi, zes v zivote nezkousel PyDev v Eclipse. Eclipse je podle me nejlepsi multi-language IDE pokud jde o spravu projektu, to je jedna z jeho nejvetsich deviz. Code folding ma snad kazdy IDE.
i nez eclipse s PydevV cem?
Většinou Kate, občas mcedit, takže jiné.
Programuji (snazim se o to) v C/C++, Python, Perl, SQL
Solaris 9,10 > Sun Studio 11, Solaris compiler. Solaris 2.3, 2.5.1, 2.6 > nedit, gcc, gdb. Linux > Kdevelop (C/C++ s Qt, Python s Qt), Eclipse. Pro python Eric4 ve win i lin. Na Win eclipse (C/C++, Python). Kate pro SQL, Perl
Ale IDE přece jenom používám - domácí úkoly do Programování I dělám v Turbo Pascalím IDE. Začal jsem v něm taky psát zápočťák, ale nakonec to skončilo tak, že jsem ho dělal v gVimu
Bohatě si s ním vystačím, už je to celkem dlouho, co ho používám, takže se mi s ním pracuje naprosto pohodlně... jen při práci na těch domácích úkolech se mi při debugování to borlandí IDE hodí, no. Konkrétně tenhle víkend, když jsem bloudil v binárních stromech (nebo spíše lesech?
) bych se bez něho asi neobešel.
vi(1)
Vice informaci a hlavne download je na strankach projektu.