Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Rad bych se zeptal v cem delate nejadeji webove stranky. Znam jen Quantu nebo Bluefish. Zajima me jestli je treba neco lepsiho.
Melo by to byt pro tak poloprofesionalni praci. Trosku JavaScript, PHP, atd.
Tiskni
Sdílej:
Ale spousta programátorů v Pythonu říká, že žádné IDE nepotřebují - protože narozdíl od Javy, C# a podobných monster se s tím jazykem pracuje tak jednoduše a elegantně, že je IDE zbytečnéIDE prece neni jen o jazyku, ale mj. o cinnostech, ktere k vyvoji nejakeho programatorskeho pocinu patri. A ty mnoho IDE urychluje a integruje velmi dobre.
Ve vim jsem stranky jeste nezkousel. Pomaha vim nejakym zpusobem? Nebo je to hardcore programovani na lajne.
Jsem radsi, kdyz mi neco ulehci praci.
d2f>
mi vloží do schránky celý tag a klávesou p/P si ho můžu usadit na jiné místo.
BTW: den příkaz není tak tajemný. Prostě znamená smaž (d) vše od aktuálního znaku až po druhý (2) výskyt (f) znaku >. Pokud chci třeba vyjmout obsah atributu, bude daný příkaz df"
.
C-c C-e for ENT a.php ENT C-c + m ENT p ENT C-c C-e inp ENT C-c + ty ENT h ENT C-c + n ENT aaa ENT C-c + v ENT aaa ENT
<form action="a.cgi" method="get"> <input type="hidden" name="aaa" value="aaa"> </form>
for a a.php SPC m p > inp ty h SPC n aaa SPC v aaa > >
<form>
, je to rychlejší geany
, jinak na úpravy není nad nedit
a na konzoli mc
. Pokud jde o "dělání" webových stránek - nesnáším tuto činnost, snažím se v maximální míře at si jejich obsah "dělají" autoři sami.
->
napovedet metody prislusejici k objektu