Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Jak jsem upozorňoval minule, nasadil jsem skóre uživatelů abclinuxu. Popis najdete ve FAQ a minulém zápisku. Dále jsem ještě opravil chybu 754 - vyprázdnění cache Nursery při reinicializaci.
Tiskni
Sdílej:
články (224) zprávičky (1267) wiki záznamy (474) dotazy v poradně (12) komentáře (3185)
Já samozřejmě chápu, že z matematického hlediska je to špatně, dát tam procento. Na druhou stranu by z toho symbolu byly patrné dvě věci: jedná se o hodnocení, dosažitelné maximum je 100. První je patrno z názvu Skóre, dobře. Ale já bych tam chtěl nějakým způsobem propašovat i tu druhou informaci. (Námitku, že maximum == 100 není přísně vzato pravda, neberu, to jsem snad vysvětlil někde výše.)
Čtení FAQ to řeší, to je jasné, ale to vidím až jako poslední možnost, k používání nějakého portálu by IMHO nemělo být třeba číst FAQ. Zkrátka nepřijde mi šťastné, že to číslo samo o sobě nic neřekne, a tak jsem navrhl nějaké řešení. Zjevně nešťastné, protože pro příliš velké procento uživatelů abclinuxu je znásilnění procenta nechutně zavádějící.
Navrhuju aspoň z toho nápisu "skóre" udělat odkaz do FAQ (ať tento dlouhý komentář k něčemu je...), ale věřím, že se najde způsob, aby skóre bylo samo o sobě výmluvné. Nějaký nápad?
Na druhou stranu by z toho symbolu byly patrné dvě věci: jedná se o hodnocení, dosažitelné maximum je 100.
No, a to by právě byla zásadní chyba, protože dosažitelné maximume není 100.
Námitku, že maximum == 100 není přísně vzato pravda, neberu, to jsem snad vysvětlil někde výše.
Ona to není pravda nejen "přísně vzato", ona to není pravda vůbec. Že je vám pravda lhostejná, to je váš problém, ostatním na tom, zdá se, záleží.
jako by na tom záleželo?
články (7) zprávičky (5) wiki záznamy (150) dotazy v poradně (1) komentáře (592)je směšný
pravděpodobně tráví víc času na abclinuxu nějakou aktivitou a ne jen čtením...nebo blogováním, za to také nejsou body. Kdyby byly, neměl bych ostudných 28, ale minimálně 60
Fíííha, 40, to docela zavazuje ...
Datum registrace: 26. 8. 2005To se ale člověk musí zaregistrovat...
Do blogu to sice take jde, ale sance ze zapisek nekdo najde po par tydnecj, je relativne mensi...Pokud se mi zdá, že ten zápisek se může hodit, najdu ho u sebe na disku společně s odkazem.
dnes 13:55 Berik | z(5),w(13),o(6),k(158) | blog: bg Re: Nasazeno skóre Odpovědět | Admin | Link | Výše | Blokovat | Sbalit
Osobně se mi tahle sada čísel také líbí víc než nějaké skóre, ale spíš jen ve stylu "lepší něž drátem do oka".
Toto číslo ukazuje, jak moc je uživatel aktivní a přínosný pro ostatní návštěvníky, viz. 9 oprav a vylepšení abíčka
To že je někdo aktivní ještě neznamená, že je přínosný. Jistou dobou tu byli velmi aktivní třeba spyboti, ale nějak mi unikl ten přínos pro ostatní návštěvníky. Naopak někdo kdo poradí jednou za čtvrt roku, ale poradí fakt dobře bude neaktivní a dle score nekvalitní přispěvatel?
Podstatně více se mi líbí rootovský styl skóre, kde se nehodnotí kvantita, ale kvalita příspěvků a hodnotí se na základě hodnocení uživatelů. Možná je je škoda, že Root toto číslo příliš nezveřejňuje a jen jim filtruje diskuse pro čtení, ale minimálně způsob získání čísla se mi zdá podstatně korektnější.
Jistou dobou tu byli velmi aktivní třeba spyboti, ale nějak mi unikl ten přínos pro ostatní návštěvníky.a) Spammeři nebývají registrovaní, takže se jich skóre netýká. b) Počítají se pouze příspěvky v Poradně, odkud admini spam a off-topic mažou (tedy, klasický spam je mazán odevšad).