V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Navic, AFAIk, vetsina lidi, co klade dotazy, je klade proto, ze je lina si precist navod k pouziti... jakykoliv, vcetne toho od abicka.Zlata slova, kolikrat jsem uz videl obecny dotaz polozeny jako zpravicka nebo FAQ. Nedavno nas sproste urazel uzivatel palmu, ze jsme si dovolili smazat jeho dotaz polozeny jako inzerat.
man příkaz
On se opravdu ne každý umí dobře zeptat. A zatím se to jeví, že jsou zde lidé ochotni zabývat se i hůře položenými dotazy, a křížovou palbou otázek z tazatele dostat, co tedy vlastně chce. (Pravda, někteří tazatelé to zatrvzele odmítají prozradit.) Nechci takovéhle dotazy podporovat, ale nechci je ani úplně zahazovat.
To je ale většinou něco úplně jiného než RTFM; RTFM znamená, že se dotaz vůbec neměl objevit, protože už byl zodpovězen dávno před jeho položením, ať už tady nebo v dokumentaci (nejčastěji oboje). Špatně zformulovaný, ale jinak zajímavý dotaz, to je jiná situace.
driv jsem nemela potrebu pridavat si do seznamu blokovanych uzivatelu nekoho noveho jednou za par dnu :(Že by i proto, že ta funkce předtím neexistovala?
Recyklované dotazy se zde objevují každou chvíli a řešit po dvou letech (např.) jak vyhledat určité soubory je dost neefektivní, tazateli to už nepomůže.řešit po dvou letech, jak zachránit soubory? - co mi to jen připomíná?
Podíval jsem se asi na šest nejnovějších "nevyřešených" dotazů tazatele a také mám pocit, že problém bude spíš na jeho straně. Ale problém bude asi obecnější, celkově bych řekl, že podíl dotazů, které mne zaujmou, je stále menší a menší. Zato dotazů typu
těch nejspíš pořád přibývá.
Pravděpodobně by bylo vhodné tento typ dotazů buď odlišit, nebo rovnou zobrazovat třeba až na konci seznamu. Případně umožnit vypnout jejich zobrazování, protože jsou to většinou jen užvaněné diskuze, které brzy pozbývají na aktuálnosti a nic zajímavého se v nich neřeší.
- Jakou distribuci, procesor, grafickou kartu, … si mám zvolit?
- Jakou distribuci na [deset a více let stará sestava]?
Tiskni
Sdílej: