T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
iptables -I INPUT -m string --string "Ladislav Hagara" -j REJECT --reject-with tcp-reset
Skype a normální použití mobilu se zas tolik neliší – s obojím se telefonujePodle mě tím myslel hodinu hovoru přes Skype a WiFi. Ten mobil má taky mnohem (o řád) menší baterku (notebook 50-75 Wh, mobil typicky 5 Wh)..
Skype a normální použití mobilu se zas tolik neliší – s obojím se telefonujeJasně obojím se telefonuje. Akorát že wifina používá trošku jiné výkony v trošku jiných pásmech a Skype asi sežere podstatně víc procesorového času než obyčejný hovor. A ruku na srdce - hodinový telefonát vám sežere docela dost z baterky i u "blbého" telefonu, porovnávat telefon ve stavu "hovořím" s telefonem ve stavu "čekám na hovor" je blbost....
Pak pro tebe smartphone není dobrá volba. Stejně jako pro mě.Mě by se smartphone i líbil, ale…
(on je fakt docela problém zabalit procesor s výkonem netbooku do krabičky menší než netbook, aby to vydrželo déle než netbook)Ono by to ani nemuselo mít zdaleka takový výkon jako netbook. S výjimkou her (nebo nějakého divokého javascriptu) není pro většinu aplikací potřeba velký výkon. Nemyslím si, že by někdo dělal na smartphonu vědecké výpočty. Problém je, že z nějakého důvodu (IMO programátoři-bastlilové) ten výkon potřeba je, aby to vůbec fungovalo. Jinak řečeno, mě by stačil i slabší smarphone, pokud by dlouho vydržel. Problém je, že takový tu AFAIK není, a i kdyby byl, nejspíš by to stálo zanic, protože i základní systém má přemrštěné požadavky na HW.
That’s why developers like EA, Valve Software and Unity Technologies are committing to Ubuntu right now.Vyzerá to že Mark predsa nieje tak blbý ako sa zdalo.
Dokud budou mít podíl pár procent, tak je nechají v klidu. V momentě, kdy by získali nějaký zajímavý podíl na trhu, třeba >10 %, asi je v klidu nenechají a nemusela by to být úplně sranda, protože Ubuntu je v přijímání patentově chráněných věcí hodně benevoletní, takže právníci Applu, MS, Nokie,... by ani nemuseli moc hledat.
To je ten největší průšvih. Ubuntu vlastně ani nemůže v mobilech moc uspět, protože jsou patentově úplně nechránění a mohlo by je to zničit. Je to smutné, ale je to tak. Můžou se jen modlit, že do té doby projde patentové právo v USA nějakou revizí.
No, poptávka po alternativě k iOS, Androidu a WP tu je, jenže Ubuntu se dostane na trh jako zdaleka poslední. FirefoxOS už rok a půl buduje vztahy s operátory a reálné telefony jsou za dveřmi, Blackberry 10 přijde s novými telefony cca za měsíc. Jolla už je taky docela blízko reálnému nasazení. webOS taky není úplně mrtvý. Sice není v dohlednu žádný tablet nebo telefon, ale aspoň mají kontrakt s LG na systém pro TV a pořád je pro něj asi 10-12 tisíc aplikací, takže je taky pořád dál.
Telefon s Ubuntu bude nejdřív za rok. Otázka je, jestli v té době bude o novou alternativu ještě někdo stát. Bude mít nějaké věci, které ostatní nemají, třeba tu integraci s desktopem, ale stejně tak mu budou chybět jiné věci. Navíc všichni konkurenti, ať už to je Apple, Google, Microsoft, RIM, Mozilla, Jolla, či HP mají větší kapitálové možnosti. Budou to mít těžké, ale život je boj.
Microsoft se snaží zuby nehty už řadu let a i přes jeho gigantický kapitál a zatím takřka neotřesitelný podíl na desktopech, zatím nic moc.Protoze dela jeden prehmat vedle druheho, ujel mu o nekolik let vlak a microsoftu chybi jakakoliv koncepce smerovani sveho OS.
Symbian se neudržel, ani když měl za zády světovou jedničku ve výrobě telefonů a jde do kytek.Symbian sel do kytek, protoze Elop rekl, ze dalsi verze Nokii pobezi jenom na Windows Mobile, ktere Microsoft nebyl schopen dodat, protoze predchozi bod.
Samsung je aktuální jednička na poli smartfonů, ale jeho Bada díru od světa nedělá.A neni samsung nahodou jednicka proto, ze vetsina smartphonu a tabletu od neho bezi na Androidu?
jakakoliv koncepce smerovani sveho OSJá si myslím, že přesně naopak. Oni mají koncepcí tuny, ale to je asi tak vše.
Oni mají koncepcí tuny
Možná že právě v tom je problém - nebo aspoň jeho část.
Tiskni
Sdílej: