Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
gstreamer-0.10-plugins*
kromě těch končících na "doc" a "dbg"). Nesetkal jsem se s hudbou, co by nezvládal (dobrá, znám jen MP3, Ogg, WMA a takové podobné...).
Problém Gst s videem je ten, že neumí pracovat s DVD (ale i na tom se pracuje). Lze si ale v pohodě nainstalovat balíčky totem-gstreamer
a totem-xine
-- a Totem bude umět Gst i Xine.
První zmiňovanou funkci Rhythmbox má ve verzi, co bude v Ubuntu 8.10 (jako modul). Tu druhou nemá a podle mě ani moc není důvod, aby ji měl. Rhythmbox pracuje s knihovnou, a v ní by přehrávané soubory měly být.
Problém Gst s videem je ten, že neumí pracovat s DVD (ale i na tom se pracuje).Konečně? Po těch 2,5 letech od vydání 0.10 už bylo opravdu načase. :-S
gstreamer-0.10-plugins
. Fluendo v základním Ubuntu není.
Teď je přesně tak chvíle, kdy jsem pochopil, že Gnome potřebuje Phonon-like-API jako sůl.Aha, takže tvá představa řešení problému s objeveným bugem není nahlásit nebo opravit bug, ale zavést novou abstraktní vrstvu, bug obejít a doufat, že v nové cestě další bug nebude?
gst-launch filesrc location=soubor.mp3 ! mad ! audioconvert ! wavenc ! filesink location=/tmp/pokus.wav
Poslechni si ten výsledný pokus.wav
v přehrávači, o kterém víš, že ti hraje bez toho zkreslení. Skřípe to? A když ne, skřípe pak tohle?:
gst-launch filesrc location=/tmp/pokus.wav ! wavparse ! alsasink
plughw:0,0
, bylo to OK.
Roztřídit rozházené MP3 do adresářů podle ID3 tagů, které si sám vyhledá.
Myslíte roztřídit do adresářů na disku nebo do adresářů v té knihovně? V knihovně to třídí podle ID3 tagů, umí je i vyhledat, pokud ID3 nejsou dostupné, zařadí to do knihovny podle adresáře na disku. A jestli je dokáže roztřídit podle ID3 tagů do adresářů na disku netuším, to jsem ještě nikdy nepotřeboval, protože když si stáhnu mp3ky (legálně, platím poplatky v ceně médií ), tak si je prostě zařadím sám.
Webové služby - titulky, wikipedii
MS tam má něco svého, nikdy jsem to ale nepoužil. To je, jako kdybych se vás ptal, jestli banshee umí s webovými službami od MS. WMP podporuje pluginy, určitě by se to dalo dopsat.
Podporu funkcí Last.fm (nemyslím jen plnění profilu, ale i přehrávání svého rádia, sousedského rádia, rádia přátel, hodnocení…)
WMP umí procházet web, můžete se dostat na stránky last.fm a dělat, co potřebujete (btw. last.fm také používám a dokonce jsem jim i poslal pár dolků). Určitě by šel dopsat plugin, pokud již neexistuje. Osobné na last.fm chodím přes firefox a jsem spokojen, ale někomu to vyhovovat nemusí.
Zcela volitelné klávesové zkratky, OSD, propojení se systémem (možnost ovládat ho i pomocí deskletu, webové aplikace…
Zcela volitelné zkratky - ne (který přehrávač to umí? chtěl bych např. v amaroku ve stromu, aby se podvětev rozbalila na Ctrl+Alt+Backspace, umí to? - ne, schodí to x server, pokud to není zakázáno. Umí to se zkratkou Alt+F2? Umí přehrát označenou písničku stiskem klávesy esc?).
OSD - ano.
Propojení se systémem - ano, přes rozhraní COM je možné ho ovládat, MS dodává aplet do lišty. Webové aplikace - na co by něco takového měl umět audio přehrávač, ale budiž, můžete se z WMP dostat i na google apps, což webové aplikace jsou
pluginy
Ano
Tiskni
Sdílej: