Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
My je měli až v Algebře dvojce.
Díky
P.S.: Pro mne to ovšem bylo vždycky "GWP" - ale obávám se, že to už je nenávratně pryč…
Je vidět, že jsou různé cesty, jak se dobrat cíle. Stejně tak jsou různé cíle našich snažení.
na ábičko (resp. jeho čitateľov) sa dalo kedysi v tomto ohľade spoľahnúťIMHO táto doba skončila už dosť dávno. S počtom ľudí sa, od istej doby, zväčšuje absolútny počet kvalitných najskôr, mierne potom nepatrne, ale ich pomer stále klesá. Všeobecne platný fakt, myslím.
Ale ak poznáš nejakú dobrú alternatívu k abclinuxu, tak by som ju samozrejme rád počul. Dík.no v každom prípade musíš zabudnúť na češtinu, slovenčinu a ostatné malé jazyky. potom sa už hľadať dá, ale nájsť širokospektrálny server, ktorý je vysoko-kvalitný je podľa mňa nereálne. Od istej doby totiž človeka nezaujímajú niektoré okruhy vecí.
Druhá věc je, že 90% lidí zadání špatně pochpilo. Například jáHolt, stane sa. Ale mne išlo o kvalitu príspevkov a väčšina z nich bola proste úplne chybná pre akékoľvek zadanie: "Nejako si to náhodne vyberieme, potom s tým skúsime niečo náhodne spraviť a keď to nevýjde, tak znova...". To je prístup ľudí, ktorí o programovaní nevedia prakticky nič. Zrejme sa len zoznámili s php a vedia napísať jednoduchý portál a už si myslia, že vedia programovať. Rovnako ma dostali riešenia, kde chcel niekto požívať databázy.![]()
Ale takový je programátorský život - 90% programátorů nepotřebuje vymýšlet algoritmy jako takové, jen v souvislosti s datovými strukturami. A když už potřebuje, tak použije nějaký hotový. Záleží samozřejmě především na tom, co kdo dělá.Ja by som človeka, ktorý nepotrebuje (a častokrát nevie) vymýšľať algoritmy nenazýval programátorom. Vy si to zrejme mýlite s webdesignérmi, business architectmi a neviem akou ďalšou háveďou (bez urážky
Tiskni
Sdílej: