Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
My je měli až v Algebře dvojce.
Díky
P.S.: Pro mne to ovšem bylo vždycky "GWP" - ale obávám se, že to už je nenávratně pryč…
Je vidět, že jsou různé cesty, jak se dobrat cíle. Stejně tak jsou různé cíle našich snažení.
na ábičko (resp. jeho čitateľov) sa dalo kedysi v tomto ohľade spoľahnúťIMHO táto doba skončila už dosť dávno. S počtom ľudí sa, od istej doby, zväčšuje absolútny počet kvalitných najskôr, mierne potom nepatrne, ale ich pomer stále klesá. Všeobecne platný fakt, myslím.
Ale ak poznáš nejakú dobrú alternatívu k abclinuxu, tak by som ju samozrejme rád počul. Dík.no v každom prípade musíš zabudnúť na češtinu, slovenčinu a ostatné malé jazyky. potom sa už hľadať dá, ale nájsť širokospektrálny server, ktorý je vysoko-kvalitný je podľa mňa nereálne. Od istej doby totiž človeka nezaujímajú niektoré okruhy vecí.
Druhá věc je, že 90% lidí zadání špatně pochpilo. Například jáHolt, stane sa. Ale mne išlo o kvalitu príspevkov a väčšina z nich bola proste úplne chybná pre akékoľvek zadanie: "Nejako si to náhodne vyberieme, potom s tým skúsime niečo náhodne spraviť a keď to nevýjde, tak znova...". To je prístup ľudí, ktorí o programovaní nevedia prakticky nič. Zrejme sa len zoznámili s php a vedia napísať jednoduchý portál a už si myslia, že vedia programovať. Rovnako ma dostali riešenia, kde chcel niekto požívať databázy.![]()
Ale takový je programátorský život - 90% programátorů nepotřebuje vymýšlet algoritmy jako takové, jen v souvislosti s datovými strukturami. A když už potřebuje, tak použije nějaký hotový. Záleží samozřejmě především na tom, co kdo dělá.Ja by som človeka, ktorý nepotrebuje (a častokrát nevie) vymýšľať algoritmy nenazýval programátorom. Vy si to zrejme mýlite s webdesignérmi, business architectmi a neviem akou ďalšou háveďou (bez urážky
Tiskni
Sdílej: