Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ja ho nezatracujem paušálne, ja ho zatracujem pri trápnom rozvrhu, ktorý som chcel mať čo najrýchlejšie.pri rozvrhu bych ho zatracoval taky....porad nechapu, proc se tady o nem bavime
A rovnako tak v tomto prípade zatracujem XML.Nic ti nevnucuju, ale u sveho rozvrhu me napada nekolik problemu, jejichz reseni by bylo elegantni pomoci XML
A s tým základom webu si trochu mimoMyslel jsem to tak, ze webova stranka je XML (tedy pokud je dobre napsana), takze XML je zakladem webu. Ze se pouziva SQL, to samozrejme vim (a kdyz nekdy vidim, jak lidi pouzivaji MySQL kvuli par kB dat...)
pri rozvrhu bych ho zatracoval taky....porad nechapu, proc se tady o nem bavimePretože som ho spomenul ako príklad technológie, ktorá je tu zbytočná a ty si na to reagoval a ja zasa
Nic ti nevnucuju, ale u sveho rozvrhu me napada nekolik problemu, jejichz reseni by bylo elegantni pomoci XMLTo je veľmi subjektívne. Z môjho pohľadu je ten rozvrh dokonalý, čo sa týka pomeru vynaloženej práce a výsledného efektu, takže som spokojný.
Myslel jsem to tak, ze webova stranka je XML (tedy pokud je dobre napsana), takze XML je zakladem webu. Ze se pouziva SQL, to samozrejme vim (a kdyz nekdy vidim, jak lidi pouzivaji MySQL kvuli par kB dat...)Tak sme sa nepochopili. Ja som myslel používanie XML ako konfiguračného jazyka jednoduchých nástrojov, kde je to zbytočná réžia navyše. Ako som písal, XHTML (pozor na to, základom dnešného webu v tomto zmysle je SGML!) je XML, takže sa mu vyhnúť nedá, preto som tento prípad neuvažoval.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni
Sdílej: