Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ja ho nezatracujem paušálne, ja ho zatracujem pri trápnom rozvrhu, ktorý som chcel mať čo najrýchlejšie.pri rozvrhu bych ho zatracoval taky....porad nechapu, proc se tady o nem bavime
A rovnako tak v tomto prípade zatracujem XML.Nic ti nevnucuju, ale u sveho rozvrhu me napada nekolik problemu, jejichz reseni by bylo elegantni pomoci XML
A s tým základom webu si trochu mimoMyslel jsem to tak, ze webova stranka je XML (tedy pokud je dobre napsana), takze XML je zakladem webu. Ze se pouziva SQL, to samozrejme vim (a kdyz nekdy vidim, jak lidi pouzivaji MySQL kvuli par kB dat...)
pri rozvrhu bych ho zatracoval taky....porad nechapu, proc se tady o nem bavimePretože som ho spomenul ako príklad technológie, ktorá je tu zbytočná a ty si na to reagoval a ja zasa
Nic ti nevnucuju, ale u sveho rozvrhu me napada nekolik problemu, jejichz reseni by bylo elegantni pomoci XMLTo je veľmi subjektívne. Z môjho pohľadu je ten rozvrh dokonalý, čo sa týka pomeru vynaloženej práce a výsledného efektu, takže som spokojný.
Myslel jsem to tak, ze webova stranka je XML (tedy pokud je dobre napsana), takze XML je zakladem webu. Ze se pouziva SQL, to samozrejme vim (a kdyz nekdy vidim, jak lidi pouzivaji MySQL kvuli par kB dat...)Tak sme sa nepochopili. Ja som myslel používanie XML ako konfiguračného jazyka jednoduchých nástrojov, kde je to zbytočná réžia navyše. Ako som písal, XHTML (pozor na to, základom dnešného webu v tomto zmysle je SGML!) je XML, takže sa mu vyhnúť nedá, preto som tento prípad neuvažoval.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni
Sdílej: