Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Nič prevratné sa nekoná. Potreboval som si spraviť digitálnu reprezentáciu rozvrhu, ale nenašiel som nič vhodné, tak som sa rozhodol, že si jednoduchý rozvh napíšem v PHP.
Je to celkom jednoduché, predmety a hodiny sa načítávajú zo súboru rozvrh.txt a takýto je výsledok. Chýba tomu k dokonalosti trochu grafickej omáčky, ale som programátor, takže podobné veci ma nebavia
Dôvod, prečo píšem tento zápis je trojaký. Niekto by mohol spraviť pekné css, prípadne dať návrh na to, ako to ofarbiť. Druhý dôvod je, že som sa chcel podeliť, keby niekto tiež niečo podobné potreboval. No a potretie, bol by som rád, ak by ste mi dali vedieť, či už niečo podobné, ale lepšie (napríklad aj vaše vlastné) existuje. Ja osobne by som tiež radšej využil niečo hotové, ale ako hovorím, nič som nenašiel, takže som musel zabiť 15 minút svojho života
Aha, a ešte zdroják.
UPDATE: Upravil som trochu rozvrh, aby vyzeral viac k svetu a pridal som učebné miestnosti. A pribudol css súbor.
Tiskni
Sdílej:
Ja ho nezatracujem paušálne, ja ho zatracujem pri trápnom rozvrhu, ktorý som chcel mať čo najrýchlejšie.pri rozvrhu bych ho zatracoval taky....porad nechapu, proc se tady o nem bavime
A rovnako tak v tomto prípade zatracujem XML.Nic ti nevnucuju, ale u sveho rozvrhu me napada nekolik problemu, jejichz reseni by bylo elegantni pomoci XML
A s tým základom webu si trochu mimoMyslel jsem to tak, ze webova stranka je XML (tedy pokud je dobre napsana), takze XML je zakladem webu. Ze se pouziva SQL, to samozrejme vim (a kdyz nekdy vidim, jak lidi pouzivaji MySQL kvuli par kB dat...)
pri rozvrhu bych ho zatracoval taky....porad nechapu, proc se tady o nem bavimePretože som ho spomenul ako príklad technológie, ktorá je tu zbytočná a ty si na to reagoval a ja zasa
Nic ti nevnucuju, ale u sveho rozvrhu me napada nekolik problemu, jejichz reseni by bylo elegantni pomoci XMLTo je veľmi subjektívne. Z môjho pohľadu je ten rozvrh dokonalý, čo sa týka pomeru vynaloženej práce a výsledného efektu, takže som spokojný.
Myslel jsem to tak, ze webova stranka je XML (tedy pokud je dobre napsana), takze XML je zakladem webu. Ze se pouziva SQL, to samozrejme vim (a kdyz nekdy vidim, jak lidi pouzivaji MySQL kvuli par kB dat...)Tak sme sa nepochopili. Ja som myslel používanie XML ako konfiguračného jazyka jednoduchých nástrojov, kde je to zbytočná réžia navyše. Ako som písal, XHTML (pozor na to, základom dnešného webu v tomto zmysle je SGML!) je XML, takže sa mu vyhnúť nedá, preto som tento prípad neuvažoval.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free