NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
ne nezbytne. co treba Space Navigator ?
stoji sice 1400,- ale to zase tak moc neni a mohlo by to byt nadmiru uzitecny nejen v CADech Google Earthu
snad me neukamenujete
Inak s tým GUI celkom súhlasím a je to podobné. Ako také je prakticky zbytočné, skoro všetko sa dá realizovať pomocou klávesových skratiek. A zároveň chápem, že drtivá väčšina ľudí je neschopná naučiť sa niečo iné ako len klikať.Nějak nerozumím tomu, co je _špatného_ na tom, že se někdo chce učit klávesové zkratky a někdo se chce učit klikat. Vždyť ti přeci nic nebrání používat textovou konzoli. I když je GUI už skoro všude, tak ty můžeš používat, cokoliv je ti libo. A stejné to bude i s 3D desktopem. A ještě bych připomněl, že existuje nejen mnoho lidí, kteří se _nechtějí_ učit nic jiného než klikat, ale také těch, kteří _nemohou_ nic jiného než klikat. Využití grafického prostředí, myši a věcí s tím spojených výrazně zjednodušuje ovládání uživatelského rozhraní pro ty, kdo mají například potíže s motorikou.
tohle se s xgl/beryl srovnavat neda. ale co uz, muj problem to neni, ja to na nic nepotrebuju. jediny co by me z toho mohlo bejt u uzitku by bylo odlehceni procesoru, kdyz by oknama hejbala graficka karta a pak nejaky to zoomovani na plose, kdyz bych na neco videl. pruhlednost se taky nekdy muze hodit, ale ne vzdy a vsude. treba ted mam pruhlednej panel a gkrellm, ale mit pruhledny i okna, o to uz nestojim. ale nahledy oken minimalizovanejch v panelu nebo pri prepinani alt+tabem by se sikly. ale k tomu zase neni treba 3D ...
beryl asi vyzkousim, az vyjde koncem mesice 0.20 release, ale mam drobet obavy. instalace je trivialni, s rozchazenim je to horsi a nerad bych se dostal do bodu kdy me nenajede ani X ani XGL. ale co uz, z obrazku a videi to clovek tak nepozna a ani z livecd to nebezi nic moc. holt si to hodim ...
Tiskni
Sdílej: