Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pokud doslova nelpíte na estetické vzhlednosti ale spíše na praktičnosti, pak vám tento kód pomůže se zbavit nežádoucího efektu v Opeře 9.50, dokud se ho tady na AbcLinuxu nepodaí vyřešit čistou cestou (nepředpokládám že by kvůli nám přepsali Operu :)To záleží na tom, kde je chyba. Pokud je v Opeře, tak by bylo záhodno opravit právě Operu
<hr>
výchozí styl
hr { display: block; border: 1px inset; }Výchozí hodnota pro
clear
je je none
.
Opera 9.50 takhle nadefinovaný výchozí styl opravdu má, nastavení clear na některou z hodnot left
, right
, both
vede k jinému zobrazení, než které je na screenshotu, jedině s hodnotou none
se to zobrazuje takhle.
Problém tedy není v tom, že by tam Opera nastavovala nějakou CSS vlastnost jinak než ostatní prohlížeče, ale z nějakého důvodu ten <hr>
prostě špatně vykresluje. Tipoval bych, že špatně spočítá šířku a pak se jí do úzkého sloupečku „nevejde“.
nepředpokládám že by kvůli nám přepsali OperuTo je chybný předpoklad. Naopak - je potřeba to nahlásit, ať to před finální verzí opraví. Už jsem tak učinil, a bylo by dobré, aby to udělalo víc lidí.
Naopak - je potřeba to nahlásit, ať to před finální verzí opraví.Doufám, že to tak dopadne...
*, * * {background-color:#E5D9C6 !important;}
user.css
v konf. adresáři Opery a vložte do něj řádek
#www-abclinuxu-cz hr { width: 99% !important }Sice vám čáry půjdou až těsně k pravému sloupci, ale pokud si dobře vzpomínám, tak to takhle blbě renderovala Opera i v předchozích verzích, takže to ani moc nevadí.
Tiskni
Sdílej: