Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
kio_file
a všechny následující souborové operace provozované v programech napojených na KDE 4 jsou neuvěřitelně pomalé. Pro představu - listing adresáře v Krusaderu několik minut, uložení stahovaného souboru v Opeře infinite (neměl jsem na to nervy, tak jsem jí sestřelil), uložení cca 800B textového souboru přes 10s.
Trochu mě to štve, ale asi bude něco na tom, že KDE Windowsovatí - montují se do operací, které by bylo lepší svěřit dlouhou dobu vyvíjeným a odzkoušeným programům nebo si jich nevšímat a nechat akci na uživateli.
Opera urcite nevyuziva kio-slaves pri stahovani souboru, to ze to to trva dlouhou bych spis svadel primo na TrueCrypt, nebo na server.
milujem to ticho pasívneho chladenia.Od té doby co mám doma dvě malé čertice, tak je pro mě tiché ševelení větrání NB totéž co pro tebe to ticho pasivu
Ja osobne Konqueror nepouzivam, takze nevim. Nemam nic proti Konqueroru, ale myslim si, ze je lepsi pouzivat poradneho spravce souboru a poradny prohlizec, a ne krizence obojiho.
To je tak naschval: aby sa windowsaci citili ako doma :-P
Tiskni
Sdílej: