Apple dnes představil 14palcový MacBook Pro, iPad Pro a Apple Vision Pro s novým čipem M5.
Debian pro mobilní zařízení Mobian (Wikipedie) byl vydán ve verzi 13 Trixie. Nová stabilní verze je k dispozici pro PINE64 PinePhone, PinePhone Pro a PineTab, Purism Librem 5, Google Pixel 3a a 3a XL, OnePlus 6 a 6T a Xiaomi Pocophone F1.
Operátor O2 představil tarif Datamanie 1200 GB . Nový tarif přináší 1200 GB dat s neomezenou 5G rychlostí, a také možnost neomezeného volání do všech sítí za 15 Kč na den. Při roční variantě předplatného zákazníci získají po provedení jednorázové platby celou porci dat najednou a mohou je bezstarostně čerpat kdykoli během roku. Do 13. listopadu jej O2 nabízí za zvýhodněných 2 988 Kč. Při průměrné spotřebě tak 100 GB dat vychází na 249 Kč měsíčně.
Byly publikovány informace o útoku na zařízení s Androidem pojmenovaném Pixnapping Attack (CVE-2025-48561). Aplikace může číst citlivá data zobrazovaná jinou aplikací. V demonstračním videu aplikace čte 2FA kódy z Google Authenticatoru.
Free Software Foundation (FSF) spustila projekt Librephone, jehož cílem je vytvoření svobodného operačního systému pro mobilní telefony. Bez binárních blobů.
Byla vydána verze 7 s kódovým název Gigi linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byl vydán Mozilla Firefox 144.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Vypíchnout lze lepší správu profilů. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 144 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Discord potvrdil únik osobních údajů přibližně 70 000 uživatelů. Incident se týká uživatelů po celém světě, především těch, kteří v rámci ověřování svého věku nahráli do aplikace doklad totožnosti. Únik informací se netýkal systémů samotné platformy, ale došlo k němu přes kompromitovaný účet pracovníka zákaznické podpory u externího poskytovatele služeb.
Americká společnost OpenAI, která provozuje chatbota ChatGPT, kvůli výrobě vlastních procesorů pro umělou inteligenci (AI) spojí síly s firmou Broadcom. Firmy o tom informovaly (en) ve svém včerejším sdělení. OpenAI se snaží zajistit si výpočetní výkon potřebný k uspokojení rostoucí poptávky po svých službách. Akcie Broadcomu po zprávě výrazně zpevnily.
O víkendu 18. a 19. října lze na brněnském výstavišti navštívit s jednou vstupenkou dvě akce: Maker Faire Brno, "festival tvořivosti, vynálezů a bastlířské radosti", a GameDev Connect, "akci určenou pro všechny současné a hlavně budoucí herní vývojáře, kteří touží proniknout do jednoho z nejúžasnějších průmyslů na světě".
Vymena oleja auta v servise: - zistite si znacku a cenu oleja v servise - zistite si cenu tohoto oleja v normalnych obchodoch - ak je rozdiel velky, trvajte na dodani vlastneho olejaNa kazdu myslitelnu ludsku cinnost (vymena plastovych okien, zmena zdravotnej poistovne, zateplenie bytu, ...) by tam mohol byt navod. Hlavne ale nie ze niekto vezme tie 3 odrazky co som napisal hore a spravi z toho 5 stranovy clanok, to by bolo nanic, musi to byt maximalne strucne aby to stacilo preletiet ocami. Mna by tiez nenapadlo ze si budu uctovat o 100% viac za olej ked uz si uctuju za pracu. Naopak by som ocakaval ze kvoli velkoobchodnym cenam bude u nich olej lacnejsi.
Jj, dobrý řemeslník je dnes skoro zázrak ... takže si opravuju všechno sám
KDyž se mi třeba pokazila pračka, identifikoval jsem závadu jako vadné tachodynamo a začal ho shánět. Asi ve dvou servisech mi řekli, že se to samostatně neprodává a že musím koupit celý motor za cca 5kkč. Nebyla to pravda a nakonec se mi ho povedlo v Chladservisu normálně koupit za 300kč a pračka valí dodnes.
Proste se musite zaridit ve stylu "vojak se stara, vojak ma", nebo holt riskovatTaky je možnost koukat tomu mechanikovi pod ruce – sice se člověk trochu umaže a stojí ho to čas*, ale zase se něco přiučí a má to aspoň trochu pod kontrolou. *) i když pořád je to rychlejší než si všechno nastudovat a pak to dělat sám
Značkové jsou nehorázně drahé.Myslím že jak které. Já jezdím do Škodovky se Superbem a berou si 550Kč na hodinu, na Fabii mají tuším sazbu jenom 380Kč. Že je srandovní mít na každou třídu aut jinou sazbu nechávám stranou. Ani ten Superb mi nepřijde "nehorázně drahý", navíc mají skoro všechny úkony normované a člověk platí jenom za normu (IMHO), ne za skutečně odpracovaný čas. Třeba výměnu chladiče mají normovanou na necelé dvě hodiny, tzn. do 960Kč včetně všeho - tedy i vylití / nalití kapaliny a zkoušky těsnosti. Netvrdím, že nejsou servisy, kde to zvládnou za 750Kč, ale už těch 960Kč mi přijde hodně málo a člověk si musí uvědomit jednu zásadní věc - pokud bude pořád tlačit na cenu, nemůže si dodavatel vytvořit kvalitní lidské zdroje a celé to půjde do háje.
Superb s takovým nájezdem nejde prodatnjn, pro zbohatlíky není in kupovat si takovou ojetinu, a kdo má hloubš do kapsy, pro toho by byl danajský dar, i kdybys mu to dal zadarmo - mnohé díly na Superb stojí jak moje auto celé, nemluvě o výše diskutovaných rozdílech v ceníku hodin za servis
PS: Kdysi bývaly u velkých garáží rampy, kam si mohl kdokoliv najet a provést výměnu provozních tekutin nebo nějakou opravu. Dnes se to už skoro nevidí (já osobně už vím jen o jedné jediné)zrovinka tohlento by mě zajímalo ... neví někdo o něčem veřejně přístupném? - klidně kdekoliv po republice, určitě by se to hodilo víc lidem než jen mně, ideálně kdybysme dali dokupy seznam POI, akorát na poi.cz nevidím, že by byla taková kategorie? (případně místo poi.cz to naflákat do OSM, návrh na to je)
mě naopak Selfix připadalo velmi dobré a cena mi vůbec nevadila.jedna vlaštovka jaro nedělá, chci říct, jeden zákazník je nad vodou neudrží ...
Celá tahle diskuse je myslím demonstrací toho, že po takové službě poptávka existuje i nadále.ano, existuje, ale trošku se míjí s nabídkou ... třeba pro mě by byla atraktivní cena tak do 50 Kč/hod (+spotřeba) za plně vybavené stání
Tiskni
Sdílej: