NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Tiskni
Sdílej:
dyndns.comkoukal jsem na to, už mi o tom říkal kamarád když jsem si chtěl udělat "soukromou" FTP, ale nerozumim tomu...
jóóó, samozřejmě by bylo taky dobrý, aby se nadalo zjistit kdo se v tom hrabal, né že bych měl na to v práci nějaký experty (já jsem tam jedinej, kdo do toho "trošku" vidí), ale voni jsou schopný si v případě nějaký "krize" stáhnout správce z centrály v čechách - hrozná gestapárna...No, tak samozrejme, pokud budes neco konfigurovat na firewallu a nejakych serverech, tak se bud budes muset prihlasit a pak se zjisti, ze ses tam prihlasoval, nebo mate na FW anonymni pristup, pak se to nezjisti. Nicmene, mohl bys mit openvpn server doma (pokud mas verejnout IP adresu) a pak openvpn z tvy stanice v praci nechat pripojovat na tvuj domaci pocitac (pokud mate z interni site neprilis limitovanej provoz, pro OpenVPN bych doporucoval UDP, ja to honim na portech 5000+cislo VPN, OpenVPN ale doporucuje tusim 1194). Pokud bys mohl primo pres to UDP do Internetu (tzn. z vnitrni site provoz nemate prilis omezenej), nebo pripadne pres TCP nebo pres http proxy pomoci CONNECT metody (pokud vam neomezuje CONNECT jenom na port 443), tak bys nemusel na FW a snad ani jinych serverech nic menit, takze nejakej admin by pak pouze mohl zjistit, ze tam neco komunikuje (to by byla ta VPN, ale hodne packetu by teklo, jenom kdybys byl doma a mel zapnutej tvuj comp, jinak openvpn zkousi spojeni pomoci par bytu). Takhle to mam taky resene, z prace se mi openvpn na muj domaci pocitac s dynamickou verejnou IP adresou a hostname nastavuju pres ddclient na dyndns.org. Prvni nahozeni ty VPN je trosku opruz, pokud nemas jiny pristup do prace, protoze kdyz neco podelas, musis cekat do druheho dne, nez budes v praci a opravis to:) Pokud bys to chtel zkusit, tak dej vedet a muzeme to zkusit rozbehat.dík za každej nápad...