Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Myslenka podstrkovat ajtakum ajtacky zamerenou reklamu taky ale neni nejlepsi napad :) Me tu akorat tak zajimaji obcas nabidky prace, na jinou reklamu ani vetsinou nekoukam.
sémantická capinaWTF?
Když potřebujš kamsi do stránky cosi přidat, tak abys kvůli tomu předělával celou tabulku...Tak tohle nějak nechápu, takovej problém jsem ještě neměl...
že pro rozvržení strany jsou nejlepším řešením
Ale fuuuj! Nauc se nejdriv css a pak se sem vrat. To neni o zadne nutnosti delat veci moderneji, tabulka se proste nejlip hodi jen pro vytvareni tabulek/seznamu, na ostatni veci je naprosto neflexibilni a pouzivaji ji jen opravdovi zacatecnici.
včera 22:54 Ladicek | skóre: 17 | blog: variace | Český Krumlov / Plzeň Rozbalit Rozbalit vše Re: "Banner IBM" vs. "první nepřečtený komentář" Odpovědět | Sbalit | Výše | Link | Blokovat | Admin Řeknu ti proč. Protože CSS je natolik impotentní jazyk pro tvorbu rozvržení stránky, že ustrašení webaři, kteří se ho pracně (napůl) naučili, prohlásili nejjednodušší a nejspolehlivější metodu za Špatnou™. No jo, sémantika. The thing is: žádná sémantika na webu neexistuje![]()
Zrejme nazor par lidi :) Nekomu to proste asi nesedne, ja s CSS nemam nejmensi problem (kdyz si odmyslim problemy v IE).
To je pouze druha slozita moznost, jak rozvrhnout layout, nic vic. "Kreslit" si layout pomoci
..aa..bb..
.....cc...
ddd.......
a pak definovat jednotlive odstupy apod. mi nepripada vubec jako elegantnejsi zpusob. Ale aspon pak bude dalsi moznost, tak proc ne, to bude jedine prinos.
Tak s timhle nahodou souhlasim, to je dost mozne :) Uvidime, s cim se prijde v budoucnu.
Ta taky byla dobra pro starsi a jednoduche layouty, dnesni (ne-amaterske) uz jsou tak komplexni, ze tabulka pri jakekoli zmene layoutu silene zdrzuje a neda se v tom poradne vyznat. Kdyz je to beztabulkove, tak se jen v css predefinuje pozice, rozmery apod. a behem par sekund (kdyz u toho nekdo uz nemusi dlouho premyslet) vypada layout uplne jinak.
Co se tyce spatneho pojmenovani, to je stejny problem jako ve zdrojaku, kdyz je nekdo prase, tak aby se v tom pak prase vyznalo
if (user != "amigapower") { ZobrazReklamu(); } else { document.write(" <table id=\"amigova_tabulka\"> <tr> <td> KERNEL ULTRAS VLÁDNOU PYČO !!!!!!!!!!!!!!!!!!! </td> </tr> </table>"); }
Tiskni
Sdílej: