abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    18.5.2010 10:56 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    ty krávo, brutálne chute si mi spravil :)))
    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    18.5.2010 10:56 maddoxik | skóre: 10 | blog: maddoxikovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Jednou ročně uvaříš kočkám, jo?:)
    18.5.2010 11:08 Karel | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Pro kolik je to stravniku? :D
    =^..^= AmigaPower® avatar 18.5.2010 11:15 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Počítal jsem tak +/- 4000 porcí s pěti. :-D
    18.5.2010 13:29 miro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Dnes jsem si pro vás moji milý přátelé, připravil opravdovou lahůdku z naší po generace děděné, rodiné kuchařky.
    Počítal jsem tak +/- 4000 porcí s pěti.

    Vy jste byli asi vždycky trošku početnější rodina, že? ;-)

    Jak dlouho trvá ta příprava (včetně mytí, sušení, porcování a solení hrocha)? :-)

    kotyz avatar 18.5.2010 11:38 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    a k piti k tomu kilo stavy z lachtana ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    18.5.2010 11:40 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    a ted pozor! to je dulezity! kdo nema hrocha, da zirafu! a kdo nema ani zirafu da sojovku.
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    18.5.2010 13:15 iMHO | blog: iMHO
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Špatně! Kdo nemá žirafu, nedá NIC! :-)))
    Václav 18.5.2010 13:38 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Ale houby, to je až alternativa pro případ že neni sojovka.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    18.5.2010 18:51 Luboš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    A zasypat kecupem a nivou...

    Hezký Amígo, dostal jsem chut!
    Michal Fecko avatar 18.5.2010 11:49 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Ako uloviť hrocha ...
    Ako uloviť hrocha ...

    Hrocha chytáme zásadne v dvojici a VŽDY odzadu...

    NESPRAVNE

    SPRAVNE

    18.5.2010 15:31 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako uloviť hrocha ...
    Max avatar 18.5.2010 12:39 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Co je to za recept bez fotky hotového pokrmu?
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Berysek avatar 18.5.2010 12:46 Berysek | skóre: 3 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Já už se lek, že půjde o kočku na smetaně... :)
    Linux here, Linux there, Linux, Linux everywhere... :)
    18.5.2010 13:40 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Tak takovou porci bych asi neumíchala :-)

    Mimochodem, co s hroší kůží, amígo? Uměl byste z ní vyrobit kabelku? ;-)
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    =^..^= AmigaPower® avatar 18.5.2010 13:54 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    A co takhle kabátek, stodvacetikilovej. :-D K tý třicetikilový kabelce...
    18.5.2010 15:30 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Kabátek by mě zcela uzemnil, kabelku s kolečkama bych zvládla :-)
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    kotyz avatar 18.5.2010 14:16 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    to chce michacku :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    18.5.2010 15:28 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Přesně něco takového jsem si představovala na to míchání :-) Jen jak vyřešit oheň...?
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    18.5.2010 15:42 kk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Pokud se nepletu, tak existuje něco podobného, co se používá na míchání asfaltu s štěrkem. To tu směs i zahřívá, takže po malé úpravě by to šlo použít.
    =^..^= AmigaPower® avatar 18.5.2010 15:42 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    ...zapálej se zadní gumy a kdyby to nestačilo, tak hned vedle nich to má nádrže. ;-)
    Václav 18.5.2010 13:42 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Ono to je koukám celkem levný maso :)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    18.5.2010 13:59 vagojan | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Tedy dělat vývar z kostky... trošku kořenové zeleniny a pár hodin vaření.. a není tam žádná chemie ;-).

    18.5.2010 18:02 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Ale tohle je tradiční rodinný recept děděný z generace na generaci. Bez chemické kostky by to nebylo autentické.
    =^..^= AmigaPower® avatar 18.5.2010 21:02 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    LOL!:-D
    18.5.2010 15:32 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Tak tohle si vytisknu a naběhnu s tím do Intersparu - ty budou čubrnět! ;-)
    grubber avatar 18.5.2010 16:52 grubber | skóre: 6 | blog: grubber | Břeclav / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Hroch? Dobrou chuť! :-D
    vogo avatar 18.5.2010 18:01 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek

    :-D

    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    Michal Fecko avatar 18.5.2010 18:34 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Neblbni, veceram... :-D
    kotyz avatar 18.5.2010 19:50 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    jo, hroch je vykonny rozmetadlo hnoje ... :-D

    vsak psal ze je potreba ocistit, omyt a osusit ;-)

    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    Samae1 avatar 18.5.2010 20:46 Samae1 | skóre: 6 | blog: Ohniště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Když už jsme u toho jídla, jedl někdo lachtana nebo tuleňě? Vždy jsem přemýšlel, proč jejich maso není běžně rozšířené(dospělý tuleň je možná moc tučný) jejich chov by byl jednodušší než prasasat...
    Thomas Jefferson:Když se lidé bojí své vlády, pak existuje tyranie.
    18.5.2010 22:33 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    A co teprv takový tučňák!
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    the.max avatar 18.5.2010 23:16 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    mozna by sel misto hrocha pouzit i paroubek, hmotnosti a vyrazem se moc od hrocha nelisi
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    18.5.2010 23:24 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Tak o kabelce z Paroubkovy kůže se mi bude asi zdát! Fuj :-)
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    =^..^= AmigaPower® avatar 18.5.2010 23:31 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    ...z kůže z prdele... :-D
    19.5.2010 07:25 Marcela | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    To by nebyla kabelka, ale lodní kufr.
    Nejvyšší myšlenka je vždy ta, která obsahuje radost...
    =^..^= AmigaPower® avatar 19.5.2010 09:10 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    ...tak možná spíš elegantní měšec na drobáky, vyrobený ze šourku? :-D
    19.5.2010 17:26 Dr.Watson
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Zkoušel jsem to uvařit. Ten recept má chybu. Je dobré nejprve hrocha zabít (no, možná až po umytí-silnější jedinci, rozhodně však před porcováním), když jsem jej začal omývat asi jsem moc přitlačil žínkou bo co ale rozšlápl automatku a malinkatým koupelnovým okénkem ve výši dvou metrů utekl. Asi budu muset: 1/ uvařit buřtguláš 2/ místo okénka zasadit bránu 3/ najít hrocha, bo ocas se dá vrátit na zálohu
    =^..^= AmigaPower® avatar 19.5.2010 17:48 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Nojo no, proto hrochy kupuju zásadně mražený. :-D
    19.5.2010 23:48 Luboš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Mražený není zdravý, jsem čet...
    19.5.2010 23:49 Luboš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Amigapowerův kulinářský koutek
    Mražený není zdravý...jsem čet...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.