Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Zdravim vsechny pritomne.
Jiz nejakou dobu se snazim jakozto zacatecnik vytvorit nejakou Javskou aplikaci, jakou neni dulezite.
Jedna se mi ted o to jak resit nasledujici situaci, potreboval bych aby program bezel na pozadi, rekneme po startu pocitace, a pokud je splnena nejaka podminka, dejme tomu prekroceno jiste datum, byl by uzivatel patricne informovan.
A ted muj dotaz, jak to realizovat v jave, premyslel sem o jednoduchouckem vlakne, jez by bezelo pozadi a v pripade one udalosti by jen informovalo a uzivatel by se pak sam rozhodnul zda chce celou Swing aplikaci spustit nebo ne.
Je me jasne ze implementovat tohle v Jave neni zrovna to prave orechove ale dal sem se do Javy tak bych to chtel realizovat v ni.
Mateli tedy nejake rady prosim napiste je do diskuze, dekuji.
Jakekoliv pripominky vytany.
Tiskni
Sdílej:
main
jsem dal nekonecny cyklus
- Vytvořit si okno aplikace, ale nechat ho schované.
- Vytvořit časovač (javax.swing.Timer) a předat mu výše uvedený ActionListener, který ve správnou chvíli vytvoří příslušnou událost.
Moji predstavou bylo vytvoreni jednoducheho vlakna, ktere nebude delat nic jineho ze kazdy mesic (asi dva dny pred zacatkem noveho a pak po zacatku noneho mesice) zobrazi varovne okno ze je treba neco udelat a z tohoto okna bude mozno spustit celou aplikaci, a pak provest pozadovanou ulohu.
Predpokladam ze ten dialog jinak nebude muset vubec existovat, tzn. rezije bude spojena jen s behem vlakna na pozadi(maximalne inidikace nejakou systrey ikonou, nebo jak se to jmenuje)