Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Zdravim vsechny. Potrebaval bych poradit s implementaci tabulky pomoci XMLTableModelu
z baliku DOM4J
Zacnu tedy odzacatku, stahnul sem si balik DOM4J
, ve svem Eclipse
jsem naimportoval prislusny .jar
.classpath se je zde.
Po prekladu a vytvoreni .jar
archyvu na me JAVA hulaka, ze nema
Exception in thread "main" java.lang.NoClassDefFoundError: org/dom4j/swing/XMLTableModel at cz.pele.GUI.MainWindow.getTable(MainWindow.java:273) at cz.pele.GUI.MainWindow.getTabPanel(MainWindow.java:322) at cz.pele.GUI.MainWindow.getGrafikaPanel(MainWindow.java:253) at cz.pele.GUI.MainWindow.getTabbWindow(MainWindow.java:151) at cz.pele.GUI.MainWindow.getJContentPane(MainWindow.java:117) at cz.pele.GUI.MainWindow.initialize(MainWindow.java:102) at cz.pele.GUI.MainWindow.init(MainWindow.java:92) at cz.pele.GUI.MainWindow.main(MainWindow.java:530)
Nevim co delam spatne, poradite nekdo?? Predem dik.
Tiskni
Sdílej:
Classpath sem rucne zkousel nastavovat ale nepomohlo to, vyjimka je stale stejna. Predpokladam ze to Eclipse slinkuje(da li se to tak rict), kdyz to ma uvedeno v exportech.
Zacinam byt v koncich
Taky jsem takový problém kdysi řešil a pokud si pamatuju dobře, tak pomohlo spouštění bez přípony souboru.Taky mívám podobné problémy (napíšu náhodně parametry příkazu, jak by tak asi mohly být) s různými programy, a pokud si pamatuju, tak psát parametry příkazu podle toho, jak jsou popsány v dokumentaci, pomáhá obecně velmi často
java -jar soubor.jarVse fungovalo dokud sem si nezacal hrat s tabulkou.
eclipse
to spustit jde. Problém je nejspíš v tom, jakým způsobem vytváříte soubor.jar
. Java totiž musí mít všechny třídy, které nahrává, v classpath
. A asi žádný nástroj vám při vytváření jar
u nevytvoří správnou classpath sám od sebe. Pokud spouštíte nějaký program přes java -jar soubor.jar
, je na classpath tento soubor.jar
a pak vše, co je uvedené v v tom jar
u v souboru META-INF/MANIFEST.MF
u parametru Class-Path:
– jednotlivé části classpath jsou oddělené mezerou a jsou relativní k souboru jar
. Máte tedy 2 nejjednodušší možnosti:
java -cp soubor.jar;dom4j.jar;… vase.hlavni.Trida
java -jar soubor.jar
, a přidat classpath správně do manifestu. Ten pak může vypadat např. takhle:
Manifest-Version: 1.0 Ant-Version: Apache Ant 1.6.5 Created-By: 1.5.0_04-b05 (Sun Microsystems Inc.) Built-By: Filip Main-Class: org.jirsak.test.Main Class-Path: ./lib/derby.jar ./lib/dom4j-1.6.1.jar ./lib/forms-1.0.7.ja r ./lib/looks-2.0.4.jar
jar
z eclipse je možné nechat vytvořit i manifest a jméno hlaví třídy se tam nastavuje. Možnost nastavit classpath tam není, je tam možnost použít předem připravený manifest. Osobně si nedovedu moc představit automatické generování classpath do manifestu, protože potřebné knihovny jsou ve vývojovém prostředí umístěny dost často jinde, než kde jsou u "sbuildovaného" projektu.
Já osobně používám pro generování jar
balíčků Ant, následující build.xml
mám jako základ, který na jednoduchou adresářovou strukturu funguje tak jak je, na složitější je potřeba tu a tam poupravit (tučné části je potřeba vždy přizpůsobit – normálně jsou tam proměnné, ale z tohohle zápisu je jasnější, co tam má přijít <project name="name" default="jar" basedir="."> <property file="ant.properties" /> <property name="src" value="${basedir}/src" /> <property name="lib" value="${basedir}/lib" /> <property name="dist" value="${basedir}/dist" /> <property name="build" value="${basedir}/build" /> <property name="classes" value="${basedir}/classes" /> <property name="javadoc" value="${basedir}/javadoc" /> <property name="app.jar" value="ir.jar" /> <target name="classpath"> <path id="classpath"> <fileset dir="${lib}"> <include name="*.jar" /> </fileset> </path> </target> <target name="prepare" depends="classpath"> <mkdir dir="${classes}" /> <mkdir dir="${javadoc}" /> </target> <target name="clean" depends="" description="Remove generated files"> <delete dir="${classes}" /> <delete dir="${dist}" /> </target> <target name="classes" depends="prepare" description="Compile the java classes"> <javac srcdir="${src}" destdir="${classes}"> <classpath> <path refid="classpath" /> <pathelement path="${classes}" /> </classpath> <include name="**/*.java" /> </javac> </target> <target name="jar" depends="classes"> <mkdir dir="${build}" /> <pathconvert property="jar.class-path" pathsep=" " refid="classpath"> <map from="${basedir}\lib\" to="./lib/"/> </pathconvert> <jar jarfile="${build}/${app.jar}" basedir="${classes}"> <manifest> <attribute name="Class-Path" value="${jar.class-path}"/> <attribute name="Main-Class" value="com.example.ir.Main"/> </manifest> <include name="com/example/ir/**" /> </jar> </target> <target name="dist" depends="jar" description="Build the distribution archives"> <mkdir dir="${dist}" /> <copy todir="${dist}"> <fileset dir="${build}" includes="*.jar" /> </copy> <mkdir dir="${dist}/lib" /> <copy todir="${dist}/lib"> <fileset dir="${lib}" includes="*.jar" /> </copy> </target> <target name="javadoc" depends="prepare" description="Create javadoc"> <javadoc packagenames="com.example.ir" destdir="${javadoc}" author="true" version="true" private="true" encoding="UTF-8" charset="UTF-8" windowtitle="${ant.project.name} ${RELEASE.MAJOR.MINOR} API" doctitle="${ant.project.name} ${RELEASE.MAJOR.MINOR}" bottom="Copyright © 2006 někdo"> <classpath> <path refid="classpath" /> </classpath> <sourcepath> <pathelement path="${src}" /> </sourcepath> </javadoc> </target> </project>Pak už stačí jen zadat
ant dist
(nebo v eclipse
použít ant view) a v adresáři ./dist
máte hotový projekt.