Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Poprvé jsem se k Linuxu dostal, když mi mama přinesla od kolegy CD s nápisem Mandrake Linux 8.2...
...jako dvanáctiletý jsem měl celkem hodně zvídavou povahu a samozřejmě, že jsem se jej rozhodl zkusit (ten počítač jsem měl nějakou 166MHz, 32MB RAM a 2.5GB disk), celkem zklamal mé obrázky nažhavené očekávání a tak jsem se vrátil zpět k Windows 95 a Doomu a Linux?..hodil jsem jej do šuplíku.
Trochu změna nastala minulý rok po prázdnínách, Windows mi čímdál víc nevyhovovaly, tak jsem si stáhnul SuSE10.0 a rozhodl jsem se jej vyzkoušet, chvíli jsem u něj zůstal, ale zase mi chyběli hry a moc se mi nechtělo hledat různá nastavení.
Ale ne..konec to ještě není, když mi letos v březnu napsali, že jsem se stal obětí SW kriminality, rozhodl jsem se s tím něco dělat, šáhl jsem opět po SuSE a zkusil jej znovu, za pomocí několika diskuzních fór a abclinuxu se mi jej konečně podařilo prizpůsobit k obrazu svému, a hry? Najednou mám nějak více času
Před týdnem jsem si stáhnul Gentoo a úspěšně nainstaloval a "nějak" nakonfiguroval, tak uvidíme jak to půjde dál..., ale jedno vím jistě, Linux si mě plně získal!
Tiskni
Sdílej: