Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Poprvé jsem se k Linuxu dostal, když mi mama přinesla od kolegy CD s nápisem Mandrake Linux 8.2...
...jako dvanáctiletý jsem měl celkem hodně zvídavou povahu a samozřejmě, že jsem se jej rozhodl zkusit (ten počítač jsem měl nějakou 166MHz, 32MB RAM a 2.5GB disk), celkem zklamal mé obrázky nažhavené očekávání a tak jsem se vrátil zpět k Windows 95 a Doomu a Linux?..hodil jsem jej do šuplíku.
Trochu změna nastala minulý rok po prázdnínách, Windows mi čímdál víc nevyhovovaly, tak jsem si stáhnul SuSE10.0 a rozhodl jsem se jej vyzkoušet, chvíli jsem u něj zůstal, ale zase mi chyběli hry a moc se mi nechtělo hledat různá nastavení.
Ale ne..konec to ještě není, když mi letos v březnu napsali, že jsem se stal obětí SW kriminality, rozhodl jsem se s tím něco dělat, šáhl jsem opět po SuSE a zkusil jej znovu, za pomocí několika diskuzních fór a abclinuxu se mi jej konečně podařilo prizpůsobit k obrazu svému, a hry? Najednou mám nějak více času
Před týdnem jsem si stáhnul Gentoo a úspěšně nainstaloval a "nějak" nakonfiguroval, tak uvidíme jak to půjde dál..., ale jedno vím jistě, Linux si mě plně získal!
Tiskni
Sdílej: