Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Je to už rok co jsem si koupil mobilní telefon HP iPAQ 514. Na internetu se již oběvilo mnoho recenzí na tohle zařízení, ale všechny se stahovaly na dobu používání 14dní a kratší. Proto bych se s Vámi rád podělil o své zkušenosti.
Jako každý jiný telefon má své příznivce ale odpůrce. Já si jej koupil, jelikož jsem chtěl něco v ceně kolem 5000Kč, tou dobou byla krom něj na výběr i Nokia N70, pro ji hrál lepší foťák a displej, pro iPAQ hrála podpora Wi-Fi a Windows Mobile s kterými jsem měl již dřív dobré zkušenosti
Mnoho recenzí telefonu vytýkala špatnou klávesnici a její pomalou odezvu. S tímto "problémem" jsem se nesetkal. Klávesnice funguje výborně, klávesy jsou sice blízko sebe a občas se stane že se při psaní přehmátnu, ale dá se na ni velmi rychle zvyknout. Co se mi líbí je, že se dá nastavit odezva kdy se změní písmeno při mačkání klávesy, což mi u jiných telefonů nyní celkem chybí.
Dalším z kritizovaných prvků telefonu byl displej. Hlavně jeho malé rozlišení (176x220px) a schopnost zobrazit pouze 65 tisíc barev. S tímto rozlišením jsem neměl žádný problém. Pro většinu aplikací, které v telefonu používám je dostatečné a u jedné aplikace (skype) se to dá přežít.
Jak jsem se již zmínil, téměř rozhodujícím faktorem pro mě byla podpora Wi-Fi. Celá, nyní již bývalá škola byla touto technologií pokryta a Wi-Fi jsem měl i doma. Ve škole se Wi-Fi uplatňovala hlavně při nudných hodinách, kdy se dalo "lozit" na "internet", popřípadě používat ICQ a Skype a v případě nouze se přes SSH připojit domů k počítači. Další výhodou bylo použití s aplikací GiboSMS, dříve jsem se musel připojovat přes GPRS, což bylo drahé. Nyní s Wi-Fi se mi telefon už zaplatil
Ale jelikož je telefon poháněný Windows Mobile 6 narazil jsem na problém se synchronizací s Linuxem. U svého předchozího kousku s WM2002 jsem synchronizaci řešil pomocí SynCE. Pro WM6 se mi to ale zatím rozchodit nepodařilo. Toť jediná větší muška.
Windows Mobile jsem chtěl hlavně kvůli spoustě dostupných aplikací. Mezi které patří například Total Commander, který je i na Windows Mobile z mého pohledu bezkonkurenční. Pouze občas některá funkce nepracuje správně se systémem tak někdy zlobí. Dále se dá použít již výše zmíněné GiboSMS pro odesílání SMS přes brány mobilních operátorů. Pro WM existuje i mobilní verze programu QIP a Skype. Skype sice na tomto telefonu jede pomaleji, přecejenom, procesor není nejrychlejší, ale je funkční a dá se i hlasem domluvit.
Když už píšu o domluvě hlasem, zajisté stojí za zmínku ovládání telefonu hlasem. Za pomocí hlasu se dá vytáčet, číst SMS (pouze v angličtině), nadiktovat email a ovládat hudební přehrávač. Hlavně ovládání přehrávače je zajímavá funkce, při poslouchání písniček nemusíte hledat telefon v kapse/batohu a stačí pouze stisknout tlačítko na handsfree.
Při pohledu na telefon po roce používání vypadá celkem zachovale. Zažil jediný pád při dobíhání autobusu, ale není téměř nic vidět. Pouze se na krajích ošoupávala stříbrná barva. Displej je jako nový, i když se z něj originální folie sloupla, našel jsem náhradní řešení. Je jím průhledná tlustá izolepa. Displej se díky ní nepoškrábe a vypadá to i pěkně. Jakmile se izolepa začne vlnit nebo slupovat, stačí ustřihnout nový kousek a jede se dál.
Mimochodem, SSH na mobilním telefonu s možností připojení do domácí sítě je moc krásná věc. Hlavně když jsou v rodině lidé, kteří i o půl jedné pouští hudbu nahlas a domluva nepomáhá, poté jim stačí na počítač nainstalovat SSH server a v telefonu zadat příkaz: Process -k wmplayer.exe
nebo shutdown -s -t 30
. První příklad vypne přehrávač. Nebo se dá použít druhý, který danému narušiteli nočního klidu dá 30s na uložení dat a vypne mu počítač, to již pak narušitel nemá náladu počítač znovu zapínat a až do rána je klid.
Tiskni
Sdílej:
Používám zaTelnet z http://www.codebrowser.org
Na smsky jsem nepřišel