Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.
npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.
Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.
Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.
Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá
… více »86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.
Alliance for Open Media vydala verzi 1.0.0 specifikace svobodného videoformátu AV2. Jean-Baptiste Kempf, prezident neziskové organizace VideoLAN stojící za svobodným multiplatformním multimediálním přehrávačem a frameworkem VLC, představil na svém blogu dekodér AV2 s názvem dav2d.
Poprvé jsem se dostal na pondělní Invex. Software602 měl akci a tak jsem jako bývalý platící uživatel dostal vstupenku (vlastně se mi těch 500 Kč dnes vrátilo). Jako musím říct, že je to v pondělí úplně něco jiného jak v dalších dnech. Žádné fronty, žádná tlačenice. Vystavovatelé jsou ještě docela příjemní (A mají propisky
). Oproti minulým letem kdy jsem přijížděl většinou ve čtvrtek to byla opravdu paráda.

Samozřejmě jsem nevyrazil na Invex kvůli jakýmsi novinkám, k tomu mám internet. Stejně jsem se tam nikdy skoro nic nového nedozvěděl. Hlavně jsem se tam potkal s lidmi z ICQ (a ve středu je repete). Takže plná spokojenost. Navíc jsem si to tam prošel. Uviděl jsem pár zajímavých věcí jako levitující globus, 29MB disk velikosti mého miditoweru nebo telefon, který si chci brzy koupit (i když to není problém vidět kdekoliv jinde, jen jsem moc línej). Trochu jsem se vyděsil když jsem viděl jak bude malinkatý notebook, který by mi zítra měl dorazit.
Koupil jsem si triko abclinuxu, plyšového Tuxe. Pak jsme si dali zase sraz a skoro zbytek doby jsem koukal jak Franta jezdí NFS: Underground 2 na rekordní časy. Pokud nikdo nepřekoná jeho rekord 1:33.78, tak se projede na okruhu v docela zajímavém BMW.

Byl jsem nakonec na invexu asi 7 hodin. Oproti minulým letem jsem tam viděl docela málo opravdu pěkných hostesek. Jinak tu akci hodnotím za ty peníze
velice dobře. Dříve jsme většinou byli frustrovaní množstvím lidí a končili jsme v hospodách, tentokrát se nám odtud pomalu ani nechtělo (všude lítala trika, klíčenky...).
Teď jsem ještě lepil nějaké protokoly, jinak bych toto sepsal dřív.
Tiskni
Sdílej: