Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »A nebylo by lepší dát manželce dispoziční práva k účtu nebo aspoň platební kartu?No, tohle bych povazoval za slabinu tveho napadu. Ale treba jsem mel jenom smulu (teda ne ja, ale nekdo mne blizky).
dřív než před smrtíS možností nenásilné smrti evidentně nepočítáš
k cemu? v pripade umrti staci manzelce oddaci list a umrtni list a banka ji konto cele preda ....
Jak vidíte možnosti využití šifrování v KMyMoney vy? Je to užitečná vlastnost?Jistě je to pěkné, ale já radši šifruji celý disk
Využili byste ji pro utajení svých kšeftů? Najdete ještě nějaký jiný důvod, proč šifrovat své soubory s informacemi o penězích?Jednoznačně. Už z principu - co je komu do toho. Navíc všechny tyto věci mohou vyšetřující při případných tahanicích špatně interpretovat a bude z toho problém. A pokud se staneš slavným a dostanou se ta data do rukou Blesku, určitě ti vyčtou propojení s různými jinými lidmi
Využili byste ji jako "závěť" pouze pro své blízké?Já se snažím mámu naučit své heslo k disku, bohužel marně. Zmíněné šifrování pomocí GnuPG zase předpokládá, že osoby, jejichž veřejným klíčem je to zašifrováno, si umí ten svůj soukromý klíč udržet v tajnosti. Což je mnohdy nereálné (heslo heslo123, trojan v počítači…).
Kdyby přišlo na lámání chleba, bude to první člověk který ho zazpívá...No když myslíš…
Povedal by som, že šifrovanie na systémovej úrovní je trocha lepšie riešenie. Keď už je súčasťou mojej povahy to, že nechcem, aby sa mi niekto hrabal vo financiách, tým duplom nechcem, aby sa mi hrabal v dokumentoch, histórií...
Tiskni
Sdílej: