Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Dlouhou dobu jsem instaloval a testoval různé linuxové distribuce a nakonec jsem našel tu pro mně.
Zkoušel jsem SuSE 9.2, Mandrivu 2005 LE, Arch Linux, Slackware 10.1 a Debian 3.1 sarge. Ze všech testovaných jsem se rozhodl zůstat u Slackware. Nejenom, že vás neotravuje nějakými stupidními závislostmi, ale jako jediná přežila instalaci KDE 3.4 ze zdrojových kódů přes to stávající. To u Mandrivy přestal jít zvuk, SuSE odmítal Xka, na Debianovi to byl samej segmentation fault a na Archu? Tam jsem ho ani nezkompiloval, protože mi chyběla spousta potřebných balíčků, které jsem nemohl doinstalovat kvůli absenci internetu.
Dále mi vyhovuje způsob konfigurace distribuce - úprava konfiguračních souborů. Nastavení spouštění služeb příkazem chmod (+/-)x /etc/rc.d/rc.(sluzba). To je opravdu něco jiného, než se proklikávat desítkou oken a zmateně hledat, co kde zaškrtnout.
Dále jsem velmi spokojen s dobou, za kterou je distribuce "ready". Pouhých 37 sekund od zmáčknutí klávesi ENTER v lilu do zobrazení výzvy k přihlášení. To se mi nepovedlo na žádné jiné distribuci - vždy se pohyboval start okolo 50s.
Také je docela rychlí start Xkek. Logo nVidia se sotva ukáže a už tam je splashscreen KDE. To na takovém debianu tam to logo bylo o značnou dobu déle (kolem 5 sekund), ale to je asi tím "silně modifikovaným" XFree. Na ostatních distrech to bylo kolem 2s. Ovladače byly ve verzi 7174 a kompilované ze zdrojových kódů (miluju kompilaci).
I když je Slackware kompilován pro i386 (některé balíčky i pro i486), zdála se mi práce v něm rychlejší jak v ostatních distrech.
Můj Komp:
AMD Athlon 1600+, 512M RAM, GeForce FX 5600 Ultra 256M.
Tiskni
Sdílej:
Ovladače byly ve verzi 7174 a kompilované ze zdrojových kódů
Jo? Já doteď žil v iluzi, že ovladače nvidia jsou binárky ...
PS: rychlý jako mladý :)