Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »V tomto zápisku se budu zabývat tím jak efektivně využívat hledání pomocí Googlu. Uvedu nejběžnější syntax vyhledávání a na konci článku uvedu použité zdroje, ve kterých je možno dohledat neuvedené operátory pomocí nichž lze Google využívat s maximální efektivitou.
"Martin * Musil"
+in
intext:(password | passcode) intext:( username | userid)Význam: Vypátrej stránky, které mají v těle password a nebo passcode a z nich vyber ty které mají v těle username a nebo userid.
skoda -autoVýběr je možné zužovat pomocí dalších operátorů.
lék na roztroušenou sklerozu. Když ale zadal
site:novinky.cz lék na roztroušenou sklerozuGoogle ho našel jako 8. odkaz.
inurl:ondrej nvidia cuda
filetype:pdf virtualization whitepaperNajde soubory typu pdf ve kterých se nalézají klíčová slova virtualization a whitepaper.
http://www.nr.com/julian.html
http://aa.usno.navy.mil/data/docs/JulianDate.php
http://jwebnet.net/advancedgooglesearch.html#advDateRange
léčba rakoviny daterange:2453372-2455299
Tiskni
Sdílej:
V praxi to vypadá tak, že filetype jsem snad v životě nepoužil...
Já jo. Když třeba hledám presentaci, kterou jsem někde viděl...
...uvozovky mnohem častěji než pro frázi používám na jednotlivá slova ve významu ,snad kurva vím, co hledám, přestaň to slovo nahrazovat podobnými, skloňovat, překládat a podobně mršit`.
+1 a symbol +
.