Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tak se budu muset pustit do zprovoznění wifi serveru pro kamaráda, přes kterého jsem připojený.
Protože už máme docela výkonný AP ASUS WL500G, tak jsme se rozhodnuli, že server bude sloužit pouze pro měření přenášených dat,řízení provozu, jako statické DHCP a DNS server.
Distribuci jsem si vybral CentOS v poslední verzi, protože s tou mám nejvíce zkušeností. Systém souborů je na boot ext2 a na / ext3. Na měření dat chci použít MRTG. Kamarád chce také použít shaping a rozdělit rychlosti. Pomocí www rozhraní a php by s IPtables mohlo jít také odstřihnout někoho od netu, pokud by třeba moc stahoval.
Teď bych ještě potřeboval od zkušenějších několik věcí:
Tiskni
Sdílej:
Jak je na tom funkce exec s bezpečností?
Bezpečnost funkce samotné bych neřešil, execve()
a její zbývající nadstavby se z podstaty používají všude, kde se spouští nějaký program. Pokud jsou nějaké problémy, tak obvykle s tím, jak je použita v programu - a to už samozřejmě záleží na vás.