Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Před nedávnem jsem s jedním kamarádem založil nový web o CMS Joomla!, konkrétně se zde budou nacházet informace pro vývojaře.
V tomto zápisku vás prosím o zhodnocení webu co se týče designu, vzhledu a přehlednosti. Jedná se o web Joomla!-development.Zápisky zde ještě přibudou až mi za měsíc skončí letní semestr ve škole. Taky by mě zajímalo co si myslíte o dvoujazyčnosti tohoto webu(CZ/SK)?
Zároveň se chci omluvit příznivcům Linuxového profíka, že jsem tam už docela delší dobu nic nepřidal, ten nový web mi při studiu pomáhá si přivydělat. V létě se snad najde chvilka, abych tam něco zase přidal.
Tiskni
Sdílej:
Být váma tak češtinu a slovenštinu neodděluji -- potencialnim ctenarum takoveho webu to vadit na 95 % nebude.
Jinak bych asi jinak vyresil odelovani jednotlivych zpravicek v levem sloupci, ale jinak je to hezke
Web působí příjemně a celkem přehledně.
Články ve slovenštině nevadí – čeština se sice čte lépe, ale pokud mne zaujme obsah, dá se to přežít.
K ceníku: neznalý uživatel si asi těžko něco představí pod komponentou/modulem/mambotem, pokud tu nabídku myslíš vážně, chtělo by to nějaké upřesnění a příklady, případně i hodinovou sazbu za konzultace. Na IČO a kontakt se dá doklikat, ale není to na první pohled vidět – pokud se ceník vztahuje k celému webu, měl by tam být i nějaký kontakt (a firma) k celému webu (a ne u konkrétního autora „článku“).
Taky bude potřeba se nějak vyprofilovat vůči www.joomlaportal.cz – tvůj web působí designově o dost lépe, ale převahu v počtu článků mají zatím oni…
Ta .eu doména mi přijde zbytečná, .cz by byla lepší. (to má být nějaká móda či co? tohle jsem nepochopil).