Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Před nedávnem jsem s jedním kamarádem založil nový web o CMS Joomla!, konkrétně se zde budou nacházet informace pro vývojaře.
V tomto zápisku vás prosím o zhodnocení webu co se týče designu, vzhledu a přehlednosti. Jedná se o web Joomla!-development.Zápisky zde ještě přibudou až mi za měsíc skončí letní semestr ve škole. Taky by mě zajímalo co si myslíte o dvoujazyčnosti tohoto webu(CZ/SK)?
Zároveň se chci omluvit příznivcům Linuxového profíka, že jsem tam už docela delší dobu nic nepřidal, ten nový web mi při studiu pomáhá si přivydělat. V létě se snad najde chvilka, abych tam něco zase přidal.
Tiskni
Sdílej:
Být váma tak češtinu a slovenštinu neodděluji -- potencialnim ctenarum takoveho webu to vadit na 95 % nebude.
Jinak bych asi jinak vyresil odelovani jednotlivych zpravicek v levem sloupci, ale jinak je to hezke
Web působí příjemně a celkem přehledně.
Články ve slovenštině nevadí – čeština se sice čte lépe, ale pokud mne zaujme obsah, dá se to přežít.
K ceníku: neznalý uživatel si asi těžko něco představí pod komponentou/modulem/mambotem, pokud tu nabídku myslíš vážně, chtělo by to nějaké upřesnění a příklady, případně i hodinovou sazbu za konzultace. Na IČO a kontakt se dá doklikat, ale není to na první pohled vidět – pokud se ceník vztahuje k celému webu, měl by tam být i nějaký kontakt (a firma) k celému webu (a ne u konkrétního autora „článku“).
Taky bude potřeba se nějak vyprofilovat vůči www.joomlaportal.cz – tvůj web působí designově o dost lépe, ale převahu v počtu článků mají zatím oni…
Ta .eu doména mi přijde zbytečná, .cz by byla lepší. (to má být nějaká móda či co? tohle jsem nepochopil).