Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
vylezu z baráku a jsem v leseVám tam zbyl ještě nějaký strom? Myslela jsem, že to město je celé oddolované, jsem Žiškovanka a v Ostrave jsem byla pred lety nejvic si pamatuju Stodolní, tak se omlouvám za nevědomost.
A kde je záruka, že informácie na danom webe sú aktuálne a dané riešenie je skutočné riešenie. A nie je to len exploit pripravený na ďalšie zneužitie.
V prvom rade musíš napísať aplikáciu tak aby nebolo jednoduché spustiť cudzí kód. Daná aplikácia musí mať čo najmenší povrch na možnosť útoku.
Ďalej musíš danú aplikáciu otestovať voči už známim útokom. Toto nie je proces na posedenie a dlhodobá zaležitosť. Viem, že dnes rozhoduje vzhľad aplikácie ale to nestačí. Ak programátor nechce mať problémy mal by aj nejaký čas venovať aj kvalite kódu aplikácie.
Či sa budeš týmto riadiť je na tebe.
Tiskni
Sdílej: