abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:44 | Pozvánky

    Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.

    Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »
    Uprdkávač | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Komunita

    Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 9
    27.6. 11:55 | IT novinky

    Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    27.6. 10:55 | Zajímavý projekt

    Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    27.6. 01:33 | IT novinky

    Celkové tržby společnosti Canonical za rok 2024 byly 292 milionů dolarů (pdf). Za rok 2023 to bylo 251 milionů dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    27.6. 01:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.88.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.6. 01:11 | Nová verze

    Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 6.17. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (14.5.4) a opravuje několik chyb.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    26.6. 21:11 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 13:11 | IT novinky

    Město Lyon posiluje svou digitální suverenitu a postupně nahrazuje software od společnosti Microsoft bezplatnými alternativami, zejména OnlyOffice pro kancelářské aplikace a Linux a PostgreSQL pro systémy a databáze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    26.6. 11:44 | Zajímavý projekt

    Evropská občanská iniciativa Stop Destroying Videogames se snaží o to, aby vydavatelé, kteří spotřebitelům v Evropské unii prodávají videohry nebo na ně udělují licence, měli povinnost tyto hry ponechat ve funkčním (hratelném) stavu i po ukončení podpory ze své strany. Podpořit podpisem tuto iniciativu můžete v Systému pro online sběr podpisů.

    trekker.dk | Komentářů: 5
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (28%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 331 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    7.3.2006 00:16 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Blogy o nicem ...
    Skvely je coz o to, ale nejsem schopny ho pripojit na net pres cdma. Nejak tam nemuzu najit ppp. Nenasel jsem jak ho spustit a nebo kde ho bez netu priinstalovat.
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    7.3.2006 11:56 maleprase | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Blogy o nicem ...
    /usr/sbin/pppd je v netbsd primo soucasti systemu. konkretne pak setu base.tgz

    dale doporucuju 21.3. Connecting to the Internet with a modem
    David Watzke avatar 7.3.2006 05:24 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Blogy o nicem ...
    Jasně, ale to by nebyl on.

    Wow, těch platforem... a to jsem si říkal, že víc jak Gentoo asi už nikdo nedá... :-) A jede na PlayStation2? Tak to je husté...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    7.3.2006 07:45 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Blogy o nicem ...
    Ad JP a jeho "minirecenze" software pro Windows: Po přečtení zápisu o Total Commanderu jsem přemýšlel o tom, jak to "JXP" vrátit. Rozčilovat se v diskusi pod jeho blogposty je totiž rozhodně ta největší hloupost, jakou čtenáři ABC dělají - copak nevidíte (to není myšleno na tebe, ale obecně) až do očí bijící podobnost s ""novinářem"" JXD? Proč se necháte tak snadno vyprovokovat, copak vám nedochází, že tihle rejpalové prostě rádi prudí a baví se představou desítek zrudlých obličejů za monitory?

    Uvažoval jsem tedy o nejlepším způsobu, jak taky Jindřichovi Plešingerovi "zahrát" na jeho citlivou strunu a nejdříve mě napadlo zparodovat jeho Děti lesa. Jenže to by byla blbost, bylo by to trapné, ubohé - prostě JX-Doležalovské. Nakonec to za mně mnohem lépe vyřešil mrzout ve svém zápisku. A myslím, že našel nejlepší možný způsob.
    Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.