Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jak se tak dívám, tak zájem o typografické rozšíření je celkem zájem. Možná by stálo zato pokusit se nějakou rozšířenou variantu rozložení protlačit přímo do X.org. Myslíte, že by bylo možné se na něčem shodnout, nebo si každý bude hájit svou mapu, na kterou už je zvyklý?
Nová mapa by měla být snadno použitelná, obsahovat všechny potřebné znaky a (pokud bude měnit qwert* variantu) být kompatibilní s qwert*, co se znaků z první skupiny (mez modifikátoru a se shiftem) týče.
Ano, přesně tak si to představuji – první skupinu ponechat bez modifikací a úpravy provádět jen ve vyšších skupinách. A pokud možno kompatibilně. Tzn. symboly, které zůstanou, tak zůstanou na stejném místě.
Osobně se nebráním odebrání chybných uvozovek (") z takové mapy, neboť v českém textu opravdu nejsou třeba.
Tady bych si dovolil nesouhlasit. Osobě používám českou QWERTZ klávesnici úplně na všechno. Tedy i na programování atd. A bez znaku "
se tedy neobejdu. Mým cílem je mít klávesovou mapu vybavenou veškerými potřebnými znaky, aby nebylo nutné vůbec přepínat. Z mého pohledu toto ostatně docela dobře plní i výše navržená mapa.
Pokud byste měl zájem na sjednocení, ozvěte se. Mohli bychom udělat náborovou akci na linux@linux.cz/cz.comp.linux, případně zneužít wiki na www.l10n.cz.
Ano, zájem bych měl.
Mimochodem, taky vám firefox žere nezlomitelné mezery z textarea v HTML?
Taky jsem si toho všiml. Nevím ale, kde je chyba.
#359303. Ještě hůře se chová kazehakase (také používá Gecko). Naopak Opera je v pořádku.Mimochodem, taky vám firefox žere nezlomitelné mezery z textarea v HTML?Taky jsem si toho všiml. Nevím ale, kde je chyba.
No, jak se liší se můžete podívat sám. Jaké jsou změny oproti „normální“ klávesnici se můžete podívat v předchozím zápisku.
V té mé je definováno o něco málo víc symbolů. A především jsem si je definoval já tak, jak mi vyhovují. Nehledě na to, že o již existujícím rozšíření kolegy Písaře jsem do teď nevěděl.
cz(typo)
je už připravené přesně to, o co mi jde. Mimochodem, naprosto vynikajícím nástrojem to je ve spojení s Xe(La)TeXem, protože ve zdrojáku mám už ty znaky, co chci ve výstupu a nemusím je ani nijak složitě vkládat.
Dobrá otázka. Tak jsem si toho všiml. Včera v noci už jsem to ale neřešil. Netuším, co je špatně. Zkusím se na to podívat, až bude čas.
key <AE12> { [dead_acute, dead_caron, U00B4, U2026 ] };změnit změnit
U00B4
na U2006
.
Aha, ano jistě. Moje chyba. Nejspíš jsem si ve Vimu nedopatřením přepsal schránku původní hodnotou. V článku už jsem to opravil.
Dobrý den, mám dva dotazy:
Ad 1) Přiznám se, že tohle jsem netestoval (a na tomto stroji momentálně ani nemám možnost). Je tedy možné, že to je „normální“.
Ad 2) Tak zdrojáky jsem nesmazal, a když mi tam bude něco chybět, tak to tam dopíšu. Asi tam přidám, až budu mít chvilku, znak ″, případně ′, který byl zmíněn v tomto článku.
Ne, v tomto směru k žádným pokusům nedošlo.
Tiskni
Sdílej: