Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Aha, takže používáte nějakou trunk verzi Firefoxu "4"?
Pokud je mi známo, tak ne. A jestli snad ano, pak je mi záhadou, proč o sobě v Help / About Minefield tvrdí "version 3.0pre". A nejen tam - viz příloha.
Můžu ještě jendou vědět, co myslíte aktuálním CVS a odkud ji berete?
Pořád totéž, head větev získaná přímo z CVS. Zdrojáky získávám přesně podle návodu (head, poprvé podle Checking Out a New Source Tree , potom podle Updating a Source Tree.
Co vám to píše v dialog o aplikaci?
Přesně to, co jsem napsal v minulém příspěvku, viz příloha.
Pokud nemáte oficiální Firefox 3, nemáte garantovanou funkčnost
Oficiální build Firefoxu pro mou platformu z nějakých důvodů stále neexistuje. Až bude, budu uvažovat o tom, že si ho možná stáhnu.
Tak proč si raději nestahujete binárku, můžete si to nechat každý den aktualizovat. Není to škoda to kompilovat?Pokud nemáte oficiální Firefox 3, nemáte garantovanou funkčnostOficiální build Firefoxu pro mou platformu z nějakých důvodů stále neexistuje. Až bude, budu uvažovat o tom, že si ho možná stáhnu.
- peněz dost, ale nechtějí je vyhazovat za blbosti (zde PC komponenty), které by (nebýt líných vývojářů) nemuseli nakupovat a tím by snad trochu ulehčili životnímu prostředí
- starší stroje, které ač hrubým výkonem postačují (CPU, I/O), mají málo paměti, a staré moduly jsou drahé (neomílej pořád ceny aktuálních DDRII a zkus se podívat do ceníku na značkový SDR 512MB modul..)
- pracovní stanici, do které paměťový modul od výrobce již neseženou nebo je astronomicky drahý
- firemní desktop/notebook, kde je upgrade prakticky neuskutečnitelný z důvodu firemních pravidel, politik atp.
je vidět že vidíš svět dost černobíle (jak typické pro studentíka, co žije v jakémsi vakuu na univerzitě a spinká pod teplou maminčinou/kolejní peřinkou), ale drzý seš často až až.
Tak to je docela rychlé, čekal bych víc. Ohledně té paměti, jak tu někdo psal, pánové neblázněte - zabývat se tím kolik žerou rozšíření v době, kdy giga stojí pětistovku je zbytečné.Tak pamäte mám zrovna tak akurát + niečo navyše. Zaujíma ma ale, prečo niektorá aplikácia žerie 4x toľko prostriedkov ako iná, čo robí vpodstate tú istú vec. Nie je to o tom, že nemám na rozšírenie pamäte ale je to o tom, že sa rád pozriem aj pod kapotu a zrovnám alternatívy. Veriť je pekná vec, ale preverovanie je občas tiež prínosné, najlepšie je neveriť vôbec, ale na to už toľko času nemám, zostávam preto pri občasnom preverovaní a conky to istí ;)
Tiskni
Sdílej: