Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Napadají mne hned dva – rozšířenost (tzn. nikdo – ani BFU na Windows bez nainstalovaného dodatečného software – nemá problém s rozbalením), rychlé listování obsahem archivu (to je hlavní důvod pro mne, proč místo TARu někdy používám ZIP).
rychlé listování obsahem archivu (to je hlavní důvod pro mne, proč místo TARu někdy používám ZIP).To jsem nějak nepobral. Vždyť PKZIP má Central Directory signaturu až na konci archivu, ne?
-z pro gzip, -j pro bzip2, -J pro xz, --lzma pro lzma.Ba co víc.
Popular tar programs like the BSD and GNU versions of tar support the command line options -z (gzip), and -j (bzip2) to automatically compress or decompress the archive file it is currently working with. GNU tar from version 1.20 onwards also supports --lzma (LZMA). 1.21 also supports lzop via --lzop, 1.22 adds support for xz via --xz or -J, and 1.23 adds support for lzip via --lzip. Both will automatically extract compressed gzip and bzip2 archives with or without these options.Tudíž stále nechápu o čem je řeč.
Mám tu GNU tar 1.21 na openSUSE 11.2. Faktem ale je, že není možné snadno projít obsahem archivu. Příklad: V Krusaderovi vstoupím od ZIP archivu jako do adresáře a prakticky okamžitě vidím adresářovou strukturu. Pokud to stejné zkusím udělat s komprimovaným TARem, tak to chvíli trvá (dle velikosti archivu) a je vidět, že musel dojít k dekompresi celého archivu. To stejné se děje pod Windows např. v Altap Salamander.
Nakonec ani výše popsané tar -*vjf IMHO nepracují jinak – tar stejně musí sekvenčně projít celý archiv a celý ho dekomprimovat – to že dekompresi zvládne sám a nepotřebuje k tomu externí program na tom nic nemění.
To, že komprese celého archivu místo jednotlivých souborů je účinější je samozřejmě pravda, nicméně těch pár ušetřených procent na velikosti archivu při dnešních cenách disků dle mého absolutně nevyváží nepohodlí při práci s takto komprimovaným archivem.
Velká škoda, že 7-Zip nepodporuje unixové speciální soubory (linky apod.).
... to že dekompresi zvládne sám a nepotřebuje k tomu externí program na tom nic nemění ...Tar potrebuje externé programy (len ich vie použiť automaticky).
RARAsi máme jiné představy o civilizaci :).
A to by mě zrovna zajímaly důvody. Mně na něm sice vadí, že je to uzavřený formát, nicméně co se týče kompresního poměru, zvládá svoji práci na jedničku, a to není jeho jediná přednost.V podstatě asi hlavně praktické důsledky toho, co píšeš. Tedy, že v části prostředí, kde se pohybuju, je potřeba software pro rar nejen doinstalovat (s tím bych byl celkem smířený), ale ještě třeba není součástí oficiálních repozitářů... takže jako formát archivu na péčko fajn, ale těžko bych to doporučil na něco pracovního.
Hlavně proč používat RAR? Kvůli kompresnímu poměru? 7-Zip s LZMA ho pobije. Speciální unixové soubory (linky apod.) neumí ani RAR ani 7-Zip, ale 7-Zip je open-source.
takže jako formát archivu na péčko fajnNejlepší formát na péčko je mov či m4v. Nemusíš nic rozbalovat ani shánět kodeky.
BTW: Co je to ten m4v. Jsem to zahlédl u Silverlightu. To asi nebude nic Applího, když v tom má prsty i Microsoft, že?
Blbost. Na péčko nejvíc ruluje Matroška s mnohem větší kupou featur a lepším návrhem.A k čemu ti tady v tomto případě ty features jsou? To jako že si s tím videem stáhneš i lubrikační gel či co?
BTW: Co je to ten m4v. Jsem to zahlédl u Silverlightu. To asi nebude nic Applího, když v tom má prsty i Microsoft, že?Dovzdělej se.
A k čemu ti tady v tomto případě ty features jsou? To jako že si s tím videem stáhneš i lubrikační gel či co?Třeba na to abych vypnul ty debilní komentáře režiséra.
a je to dokonalý - jeden pak může procházet zálohy podle data v adresářové struktuře - kždý snapshot má svůj adresář
omezeni zipu zale6i na verzi .... puvodne byl problem i 2 giga
S tímhle jsem se nesetkal. Jde o soubory, do kterých se přesně v době zálohování zapisuje? Je v logu rdiff-backup nahlášeno, že soubor nezálohoval? Tzn. je v logu vidět, že se to nezálohovalo?
S tímhle jsem se nesetkal. Jde o soubory, do kterých se přesně v době zálohování zapisuje? Je v logu rdiff-backup nahlášeno, že soubor nezálohoval? Tzn. je v logu vidět, že se to nezálohovalo?Týká se to jen souborů, které se změní během práce rdiff-backupu. Ano v logu to vidět je.
Tiskni
Sdílej: