Termy (GitHub) je multiplatformní terminál postavený nad frameworkem Electron. Může zaujmout automatickým doplňováním IntelliSense a integrovaným editorem z Visual Studio Code. Ke stažení je AppImage.
Univerzita Illinois objevila zranitelnost v Intel CPU u SoC Ring Interconnect. O zranitelnosti se mluví jako o "Lord of the Ring(s)". Výzkum byl zaměřen na procesory Skylake/Coffeelake, takže není jasné, zda postihuje i novější architektury. Procesory AMD používají jiné druhy propojení, takže tam je zatím stav neznámý, resp. vyžadoval by další výzkum. Podrobnosti naleznete na The Hacker News, samotná publikace pak viz: 2103.03443.pdf. Dále jsou k dispozici zdrojové kódy pro test zranitelnosti na GitHub - lotr.
Toužíte si prohlížet YouTube videa v konzoli? Pokud ano, je zde projekt ytfzf, který vám to umožní. Jedná se o bash script, který jako backend mj. používá youtube-dl.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript naprogramované v Rustu, bylo vydáno ve verzi 1.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Z novinek lze zmínit experimentální podporu WebGPU API. Cílem je podpora TensorFlow.js s GPU akcelerací.
Byla vydána verze 8.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd. Přehled novinek v changelogu. Linux byl povýšen na verzi 5.10.20. GParted na verzi 1.2.0. Xfce na verzi 4.16. Nově byl začleněn paperkey pro vytištění OpenPGP privátních klíčů.
Byly vyhlášeny výsledky soutěže firmy Adfinis o nejlepší šablony pro LibreOffice. Z třiceti přihlášených vybrala porota šest vítězů. Všechny šablony si lze prohlédnout a stáhnout na stránce s oznámením o výsledcích soutěže. Green cabinet připravuje překlady šablon do češtiny, obdobně jako to již učinili v případě šablon indonéské komunity.
Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
jj, munin je fajn...
tyjo, diky za tip - minule som par hodin rozbiehal cacti, teraz som nainstaloval munin asi za 5 minut a vyzera to rovnako dobre pre moje pouzitie :)
Ahoj, já na svém serveru používám HotSaNIC, který mi vyhovuje víc než Munin (je především kompaktnější).
Je pravda, že je už krapet zastaralý, ale v podstatě splňuje všechno co jsem potřeboval (i to co ne :D ). To s tím IRQ je divné - co jsi zkoušel za verzi? Mám na serveru poslední vydanou betu, která má dost změn a oprav oproti posledně vydané stabilní verzi. Na stroji mám kernel 2.6.27.21 a bez problémů. I když je pravda, že zrovna IRQ mě moc nezajímá...
Tie farby sú vyložene programátorské... To sa nám tiež občas stáva, že grafik ide robiť šablóny na náš dizajn a zalamuje rukami nad tým, že vo veľkom červenom štvorci (FF0000) je menší zelený (00FF00) s modrým textom (0000FF). Na to mu obvykle hovorím, že má štastie, že nám netrebalo viac farieb, lebo by nasledovali jedovatá žltá (FFFF00), jedovatá fialová (FF00FF) a jedovatá tyrkysová (00FFFF)... inak ale vcelku fajn, hlavne keď to plní účel
pfff... estét!
Tiskni
Sdílej: