Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Neviem čo si mám myslieť. Myslím, že takto skúšať šťastie s prístupom k elektronickej žiackej knižke nie je správne. V prvom rade by mál takýto systém bežať na intranetovom serveri a len exportovať data jednotlivých žiakov na verejný prezentačný server. O zabezpečení proti preniknutiu cez programatorské chyby a bugy by malo byť samozrejme. Prepojenie medzi jednotlivými by malo byť riešené zabezpečením spojením.
Musí to byť user frendly. Jednoducho sa ohlásiť, že hazard s osobnými údajmi na servery prístupnom zo siete Internet je nebezpečné. Celý koncept ako si ho popísal je podľa mňa zlý.
Daný projekt by mal byť rozdelený na viacere časti.
Když jsem se dozvěděl, že „to“ bude, už jsem nadával, protože mně bylo jasné, že implementaci udělá Franta od Marušky.To je skutečně něčí implementace nebo je to ten velmi rozšířený prefabrikát?
Takové věci má nabídnou např. GOV a školy to mají jen využívat.Nesouhlasím. Přesně takhle se rodí ty největší hrůzy - nějak pochybně se to zadá a školám se to natlačí. Viz INDOŠ.
Tak chyba lávky, spletl jsem se, je to ten prefabrikát, jen v jiných barvách.
Nesouhlasím s nesouhlasem. Bo tak by stačila jedna kontrola a za případné nedostatky je pak někdo odpovědný a plným právem bo na to má dostatek prostředků, malé subjekty kolikrát ani neví co to je ochrana osobních údajů nebo co to má s plňovat a nemají na to aby to dali dohromady… Z internetem do škol bych to nesrovnával, něco jiného je něco nutit a něco jiného je něco nabídnout a dávat záruky.
Bo tak by stačila jedna kontrola a za případné nedostatky je pak někdo odpovědnýDatové schránky, opencard: kdo byl dohnán k odpovědnosti? Zlepšil se systém?
Fuj to jsem se lek, takhle vypadaly weby někdy kolem roku 2000
Tiskni
Sdílej: