Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ať tak nebo tak, opětovná instalace se samostatným a nezašifrovaným /boot byla v daný okamžik nejrychlejším řešením problému, i když teď ten paranoik někde uvnitř mé hlavy ječí, že jsem nemusel šifrovat vůbec a že teď stačí, aby mi někdo zlý s liveCD v ruce v nestřežené chvíli nahradil jádro upravenou verzí, která zachytí a bůhvikam pošle moji frázi k šifrovanému disku.Jenže podobně zběsilé řešení by mohl udělat i kdyby si měl šifrovaný celý root... jediná situace kdy by něco takového nešlo udělat je, že by si si nosil svůj
/boot
na flashce a zavaděč by si měl taktéž na té flashce, protože kdyby si měl zavaďěč na disku, tak by mohl k tomu disku přijít, zavaděč opatchovat tak, aby ve skutečnosti bootoval jiný kernel, než říká, že bootuje a tenhle patchnutý kernel by to heslo zaznamenal a v nestřežený okamžik při připojené síti by to heslo poslal tam kam útočník chce. A pak opět celá ta bezpečnost spoléhá na tom, že se nikdo nedokáže dostat k té flashce, která obsahuje kernel se zavaděčem. Ale přecijen tahat sebou všude flashku je o poznání jednodušší, než sebou tahat všude notebook, že Protože
*) vím, že Kubuntu 8.04 LTS není, ale vzhledem k tomu, že Kubuntu = minimální instalace Ubuntu + kubuntu-desktop, Ubuntu 8.04 je LTS a KDE 3.5.9 se už nijak zvlášť nevyvíjí, je to pro mě dostatečně LTS
Protože jsem zašifroval všechno, přichází v úvahu jedině instalace LILOPochopil jsem to tak, že LILO by mělo umět natáhnout jádro a initrd ze šifrovaného oddílu? Jak to dělá?
Použil jsem celý disk jako šifrovaný svazek a v něm jsem pomocí LVM vyrobil filesystémy. Protože jsem zašifroval všechno, přichází v úvahu jedině instalace LILO a instalátor mi GRUB z expertní nabídky dokonce schoval, abych to ani nezkoušel.Ono to z té věty docela vyplývá, tak mě to překvapilo. Jinak já mám malý flashdisk s jádrem a GRUBem.
Tiskni
Sdílej: