abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    4.1. 21:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.1. 20:22 | Humor Ladislav Hagara | Komentářů: 52
    3.1. 19:11 | Zajímavý software

    Byl představen webový prohlížeč Brow6el, běžící v terminálu. Pro prohlížení webu je využit Chromium Embedded Framework, vyrendrovaná webová stránka je následně zobrazena v terminálu převodem na sixely pomocí knihovny libsixel. Brow6el se ovládá modálním klávesnicovým rozhraním, inspirovaném populárním textovým editorem Vim. Demonstrační video s ukázkou používání.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 7
    2.1. 23:00 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    2.1. 14:22 | Humor

    Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 65
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (5%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (7%)
     (7%)
     (4%)
     (13%)
     (42%)
    Celkem 162 hlasů
     Komentářů: 3, poslední 4.1. 16:22
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    25.12.2007 18:21 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    konečně trochu chápu o co jde. díky moc
    25.12.2007 20:03 standik | skóre: 17 | blog: vsechno mozne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    Ahoj, nechtěl by ses prosím o tom trochu víc rozepsat? Zkoušel jsem ten cinepaint, ale moc chytrý jsem z toho nebyl co mám jak nastavit................. Možná by se hodily i screenhosty krok po kroku.
    25.12.2007 21:03 Platonix | skóre: 20 | blog: FUD: Férový Uživatelův Deníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    V CinePaintu je to v nabídce Soubor -> Nový soubor -> Bracketing to HDR. Tam si vybereš skupinu fotek, které chceš smíchat do HDR.
    Když já tomu prostě nerozumím. Kdo si neváží svobody, je na půli cesty o ni přijít
    25.12.2007 21:32 standik | skóre: 17 | blog: vsechno mozne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    To se mi ještě povedlo, ale ikdyž jsem pokročil dál (už nevím přesně jak) a dostal jsem nějaký výsledný obrázek, tak na něm bylo hodně barevných fleků.
    Ale teď zkouším qtpfsgui a ten je pro mě o dost jednodušší, takže zatím zůstanu u něj.
    otula avatar 25.12.2007 21:09 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    :-( Mně se při tomto Cinepaint vždy zhroutí (i když ne celý)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    25.12.2007 21:15 dan | skóre: 9 | blog: paranoia | JO60WA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    Skoda ze qpfstmo neni v me distribuci - vypada to zajimave. Zkousel jsem 'falesne hdr' jen v osmi bitech, ale neni to uplne ono. Postup je zde.
    Víra se nikdy nezrodí jako výsledek racionální argumentace
    25.12.2007 21:24 Platonix | skóre: 20 | blog: FUD: Férový Uživatelův Deníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    Rád bych se zeptal, co se myslí tou druhou fotkou označenou HDR, tou bez tone mappingu.
    Když já tomu prostě nerozumím. Kdo si neváží svobody, je na půli cesty o ni přijít
    25.12.2007 21:37 dan | skóre: 9 | blog: paranoia | JO60WA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    To je kombinace tri snimku s ruznou expozici. Vysledek je bohuzel v osmi bitech.
    Víra se nikdy nezrodí jako výsledek racionální argumentace
    andree avatar 25.12.2007 21:28 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    len k tomu vytvarania HDR z jedneho RAW... som sice co sa raw fotenia celkom novacik, ale myslim ze prave tento sposob nie je najlepsi - z 12/14 bitov/channel sa 32 neda rozumne vytiahnut, to je vidiet :-) neviem o kolko EV sa da z tych 12 bitov posunut, aby clovek este ziskal nove detaily

    je to mozna zachrana, ale poriadne HDR s tym asi clovek nespravi.. fakt je asi potrebne vziat stativ a fotit s roznymi expozicnymi casmi... im(h)o :-)
    25.12.2007 21:48 Platonix | skóre: 20 | blog: FUD: Férový Uživatelův Deníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    Určitě je lepší vzít stativ a udělat víc expozic. Ale vzhledem k tomu, že 12ti bitový RAW znamená 4096 odstínů v každém kanále, tak myslím, že je možné jej použít jako vstup pro HDR snímek, který chci dále tónově mapovat. 6 JPEGů může obsaovat maximálně 1536 odstínů, to je pořád míň než dostanu z RAWu. Je to ale docela závislé na tom, co chci provádět s tím HDR dál.
    Když já tomu prostě nerozumím. Kdo si neváží svobody, je na půli cesty o ni přijít
    andree avatar 25.12.2007 21:31 andree | skóre: 39 | blog: andreeeeelog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    a toto asi vsetci poznaju - ale to je uz poriadne HDR :-)
    25.12.2007 22:06 Peter S.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    pred časom som sa tiež trochu venoval HDR. Nemám statív takže fotim z ruky, takže prvý problém bol so zarovnaním fotiek. Jediný program ktorý to dokázal bol hugin, s tým, že výstup bol viacvrstvený tiff, ktorý som potom v gimpe rozkladal na jednotlivé fotky.
    na samotnú tvorbu HDR a tonemapping som použil qtpfsgui (myslím, že funguje podobne ako qpfstmo). Tam som si najprv prekopíroval EXIF dáta z pôvodných fotiek a vytvoril HDR. Potom sa už človek môže dosýtosti nahrať s algoritmami a ich parametrami (pri tonemappingu).
    No musím povedať, že s výstupom som nebol spokojný, chcel som dosiahnúť realistické obrázky, nie také surrealistické....
    pred časom som nadabil na program fotox, ktorý umožnuje aj tvorbu jednoduchých "HDR" z dvoch obrázkov, má automatické zarovnanie, čo je plus; a umožnuje si manuálne nastaviť pomer v akom daný bod berie hodnotu z jedného a druhého obrázku. Teda žiadne prešpekulované algoritmy. Výsledok treba uložiť a upraviť napríklad v gimpe (unsharp mask na zvýšenie lokálneho kontrastu a prípadne uprava farieb.
    26.12.2007 10:05 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    ops, zdá se mi to, nebo v debianu lenny a sid opravdu nejsou balíčky cinepaintu?
    stativ avatar 26.12.2007 11:33 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    Mně se zatím na tvorbu HDR nejvíce osvědčilo, a také nejvíce líbí qtpfsgui. Rozhodně ho doporučuji vyzkoušet.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    okbob avatar 26.12.2007 15:34 okbob | skóre: 30 | blog: systemakuv_blog | Benešov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na HDR fotografii pod Linuxem
    narazil jsem na http://kornelix.squarespace.com/fotox/ Docela to umí psí kusy. Nejsem grafik, ale překvapilo mne, že to dokáže korekce pouze na tmavých nebo světlých částech fotky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.