Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Tiskni
Sdílej:
O2 DNS občas stávkuje, ale co už když není nic lepšího.Dá se nahodit zcela autonomní recursor přímo na domácí sítě. Ani googlí DNS není potřeba.
Autonomní recursor by myslím nepomohl.Proč si myslíš, že použití funkčního vlastního DNS serveru nepomůže při výpadku DNS serveru poskytovatele? Já to používám jako praxí ověřené řešení. Navíc bývá vlastní (nebo alespoň dobře vybraný veřejný) rekurzor míň náchylný na podvržené záznamy (například ty od
Myslel jsem jen to, že router je napřímo na DSL a během dne zde neběží žádný stroj/server neustále.Já mám rekurzivní DNS server na routeru na několika místech.
Zkoušel jsem na routeru nastavit i DynDNS, ale router s tím padal vícekrát než s DNS os O2.Proto jsem psal o vlastním serveru, který nemusí padat prakticky vůbec, navíc se do něj dají nasázet jména pro lokální stroje.
Já jako majitel pekárny bych zlevnil rohlíky na tu 1 Kč. Ostatní ceny pečiva bych upravil tak, aby moje cena bylo o 50% nižší než u ostatních. Po nějaké době bych koupil konkurenční pekárny za zlomek jejich tržní ceny a následně bych navýšil cenu na tu původní která byla před úpravou cen.To si o par rokov premeskal, toto vcelku uspesne prebehlo pred par rokmi ( Delta + Odkolek -> United Bakeries ).