V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tiskni
Sdílej:
měří podle převalování fáze spánku a nejen že uživatele informuje jestli má zdravý poměr mělkého a hlubokého spánku, bla bla bla bla bla Další funkce je nahrávání zvuků při spaní, takže si můžu přehrát jestli jsem něco žvatlalHovno?
potkanka?Byla by foteška tohoto zvířátka? Dík.
Sleep as android – naprosto dokonalý budík. Umí hlídat ideální dobu spánku a připomenout že už se blíží čas zalehnout jestli chci ráno vstát do práce, pokud se položí na matraci, měří podle převalování fáze spánku a nejen že uživatele informuje jestli má zdravý poměr mělkého a hlubokého spánku, ale dovede i vzbudit v ideální čas (uživatel nastaví rozsah kdy chce vstávat a v tomto rozsahu začne zvonit v době kdy bude vzbuzení pravděpodobně nejpříjemnější. Další funkce je nahrávání zvuků při spaní, takže si můžu přehrát jestli jsem něco žvatlal :D A vypnutí zvonění mám nastavené až po naskenování QR kódu na zrcadle v koupelně (pro fajnšmekry to umí NFC tagy)
Rychlá otázka: jde z toho dostat syrová data a hrabat se v nich? Pak bych o tom možná uvažovat — zkusil bych zpřesnit analýzu svého spánkového režimu. Jinak mi není moc příjemné spát se zářícím telefonem u těla. A co baterie?
mám ZTE Blade s CyanogenModem 10.1
Pro Blade existuje CM 10.1?
Vzhledem k tomu ze jsem koupil Prestigio 4500 .. tak puzivam LewaOS .. portnutý z Newmanu N1 (samozrejme repartition eMMC probehl[naprosto nutna vec na 99% MTK 65xx telefonech]),
Jinak Google+, Twitter ( po prezkouseni mnoha ruzných jsem skončil u ofiiciálního klienta), MoonReader (plan verze v akci zdarma ...)
jako klávesnici MessagEase
jako navigaci Waze
a na rychlé poznámky Keep ( i kdyz pouzivam i Evernote a Springpad)
PS: o Sense mi nemluvil, ještě teď je mi z něj blivno ...Tu je fakt najhoršia plocha čo v Android UI existuje.
Tak tos asi nevyzkoušel Locus. To je prostě dokonalost.
Potřebuješ mapu kde jsou, což je docela problém. Nejlepší by bylo asi si přímo v Locusu koupit SmartMaps, což přijde docela draho (nezkoušeno). Další možností je si na warezu stáhnout cykloatlas, což jsou bitmapy a celá ČR má asi 8G, navíc v některejch místech blbě zkalibrovaný a často se stává, že sou tam cesty, co už neexistují (nebo ani nikdy neexistovaly). Další možností je sehnat si OSM vektory s turistickejma trasama (někde sem to viděl, ale nějak jsem se ještě nedostal k tomu, abych to dal do mobilu).
Každopádně nejlepší offline mapa je aktuálně Mapy.cz. Je to fakt paráda, akorát ta aplikace je pěkně naprd. Byla by paráda mět podporu té mapy v Locusu nebo aspoň kdyby ta aplikace uměla zobrazit nějakej bod...
Mapy.czMapy jsou hodně slušné, ale ta aplikace je totální hnus. Co mne dostalo, je to, že mapy jsou offline, ale vyhledávat musíš online. To pak nějak nedává smysl.
cykloatlasMožná jednodušší cesta je si od někoho půjčit cyklo-atlas a ten nascanovat a zkalibrovat a použít např. v Oruxmaps. Ideální je mít mapy z Oziexploreru. Já jsem to do Locusu nezkoušel dávat, ale v OSMANdu toto není problém udělat, konvertované mapy z KCT jsou myslím na osmand.cz volně ke stažení.
1) CyanogenMOD 10.1 RC4.....díky němu je první verze Galaxy Ace zase o něco svižnější (jen lockscreen se trochu kouše) a mám pocit, že vykouzlil i víc místa v interní paměti
2)
- ClockSync - synchronizace hodin přes NTP (jednorázově, nebo pravidelně na pozadí). Bacha na update časových zón v CM (v nastavení na to nabídne aplikaci), po updatu mi začal CM zlobit - nešlo se dostat do nastavení času, časových zón a občas náhodně padal.
- FtpCafe - FTP/FTPS/SFTP klient
- GPS Status - hodí se na zjištění aktuální polohy + měl by udržovat zapnutou GPS (pokud minimalizujete na chvíli navigaci, tak by měla pořád vědět kde jste)
- Hacker's keyboard - hezká klávesnice, velmi užitečná při vzdálené správě (klávesy F1-F12 samozřejmostí)
- Llama - podle vysílačů operátora pozná vaši polohu a plní zadané akce, velmi užitečné. Například při odchodu z domu mi vypne Wifi, při příchodu zapne Wifi a vynutí synchronizaci. Stojí za vyzkoušení, i když první minuty možná budete trochu tápat. Pozor, umí toho opravdu hodně!
- Note Everything - jednoduchý poznámkový blok, zvládá i zvukovou a kreslenou poznámku
- Notification Toggle - lišta co mívají telefony od Samsungu v oznamovací oblasti (Wifi, GPS, hlasitost,...)
- OsmAnd - navigace využívající OpenStreetMap, podporuje hlasy pro navigace TomTom
- QR Droid - čtení a tvorba QR kódů
- QuickPic - prohlížeč obrázků
- VX ConnectBot - jeden z pokračovatelů už nevyvíjené aplikace ConnectBot (SSH klient)
- WifiWidget - widget na plochu ukazující jméno Wifi sítě, IP adresu a rychlost, volitelně i MAC adresu telefonu a tlačítko na zapnutí/vypnutí Wifi. Pokud si libujete v tmavých wallpaperech, může vás zaujmout průhledný skin.
- XMPP Notify - možnost jedním klikem (widget na ploše o velikosti 1x1) poslat obsah schránky nějakému Jabber kontaktu. Pokud potřebujete rychle vytahat nějaké texty z telefonu, může být velmi užitečný.
Používám hlas Eliška a všechno funguje stejně jako na několik let starém TomTomu v autě (na rozdíl od TomTomu už ale nejezdím po polích ).
_config.p je přímo v tom souboru s Eliškou, použil jsem OsmAnd Voice Importer - vybereš soubor s hlasem a samo si ho to rozbalí kam je potřeba, pak můžeš odinstalovat. Funguje to s ním perfektně
Pravda, občas jsou kombinace co nefungují, i když zatím jsem vždycky dojel. Nejen proto mám v plánu namluvit si vlastní hlas, v texťáku ubastlit _config.p (po chvíli koukání jsem dospěl k závěru, že je tam jednoduchá syntaxe) a pak to volně šířit. Inspiraci si chci vzít z _config.p co je u Elišky a dalších hlasů na stránkách OsmAndu (dá se to stáhnout myslím přes git), abych to měl ideálně co nejkompletnější. Eliška třeba neumí říct nic ve smyslu "Ztratila jsem se"
S tím "rovně" souhlasím, OsmAnd to říká až moc často, ale co jsem na to před pár měsíci koukal, tak by snad mělo stačit odmazat jeden řázek v _config.p a mělo by ji to přejít
- ClockSync - synchronizace hodin přes NTP (jednorázově, nebo pravidelně na pozadí). Bacha na update časových zón v CM (v nastavení na to nabídne aplikaci), po updatu mi začal CM zlobit - nešlo se dostat do nastavení času, časových zón a občas náhodně padal.
Má to smysl? Teda pokud pominu, že můj telefon si teď z fosilní sítě nastavil čas o deset minut pozadu (WTF?).
Má to smysl, třeba když jdu na autobus, tak mám jistotu, že mi hodiny jdou přesně. A taky už vím, že v práci jdou píchačky asi o dvě vteřiny pozadu
Mě se mobil seřižuje automaticky podle GSM sítě. Nevím, jestli je to přesný na milisekundy, ale ještě se mi nestalo, že by ukazoval o minutu jinak.
A jak vysvětlíš ten Prostějov?