Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Tiskni
Sdílej:
Co je u nich pozitivního je služba Outlook s Dropboxem, v podstatě tam můžeš umístit své privátní album a sdílet jen s rodinou.
Není takový komentář kapánek pokrytecký od někoho, kdo ječí, jak lidé nemají používat Atlas hub a jak Ubuntu šmíruje?
Atlas hub a jak Ubuntu šmíruje?ty jsi se zase dobře vyspal Kolibáči, že? Copak je Dropbox podobný nečemu co je šmír-šmejd ubuntu? Dropbox nepoužívá něco co UBUNTU. Stokrát Dropbox než jednou šmír-šmejd.
Dropbox, the cloud storage and synchronization service, is described as “coming soon.”
U.S., British intelligence mining data from nine U.S. Internet companies in broad secret program
To beru, ale já jsem měl pouze na mysli klasické privátní úložiště (např. fotek z dovolené apod.).
Ve skutečnosti není privátní, viz dále.
Takže DropBox a Flickr mi přijdou jako to menší zlo.
Menší zlo je stále zlo. Uživatel stejně nemá kontrolu nad tím, co se dále s daty děje, viz konec komentáře.
Kdyby MS otevřeně dělal to co dělá Ubuntu tak jistě budu pyskovat taky.
Ano UBUNTU to poprvé nasadilo ve svém systému a nařeklo nikomu ani zbla, že je to aktivní.
Prdlajs. Do oficiálního Ubuntu to nacpal Canonical IIRC prý po diskuzi s představiteli komunity a netajili to, pouze to neprošlo demokratičtějším schvalovacím procesem. Pořád to jde vypnout, přestože bych preferoval, kdyby to tam nebylo nebo to bylo opt-in.
To je poněkud slabší než nevypnutelné šmírování např. u telefonů Motoroly či LG nebo ukládání dat na cizí úložiště, ke kterému má prakticky nezrušitelný přístup někdo, kdo v ToS vlastně nefiguruje (viz NSA přisátá např. na Yahoo nebo Google).
Server Error in '/wms_oprl' Application.Mám štěstí, že oblast, kde mapuji Bing pokrývá celkem slušně.
Test funkčnosti: Může vyzkoušet zda je server UHUL v provozu, nezřídka mívá problémy: test.Pokud by to ale nefungovalo dlouhodobě, tak mne napadá snad jen to, že jejich web byl nedávno změněn. Tak že by měnili i adresu wms serveru? Ještě nedávno jsem to totiž zkoušel a vše fungovalo jak mělo (i když rychlostí to zrovna neoplývalo...)