Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Poslední dobou mám pocit, že jak magnet přitahuju různé záhady se kterými si moje mozkovna nějak neví rady. Dneska mi osud přichystal další, jmenuje se "Jak neodeslat mail přes smtp.upcmail.cz" a pevně doufám, že mi ji pomůžete rozlousknout
Zprávu nelze odeslat, protože její velikost přesáhla omezení serveru. Zprávu můžete rozdělit na menší části pomocí možnosti v nabídce Nástroje, příkazu Účty, tlačítka Vlastnosti, na kartě Upřesnit. Předmět 'zkouška', Účet: 'Zdena', Server: 'mail.upcmail.cz', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '552 5.2.0 2Jbu1b02W5PoosW05JbvY8 automated process detected unsolicited content', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 552, Číslo chyby: 0x800CCC6D
To je samozřejmě jen jeden příklad, známá mi tvrdila, že jí to dělalo u více zpráv, neměl jsem tolik času abych to zkoumal. Nastavil jsem jí tedy smtp.seznam.cz a je po problému. Nicméně červíček vrtal a zavolal jsem dalším známým, kteří byli (k mému překvapení) schopni tutéž chybu reprodukovat u sebe. Jelikož mají taky Win XP a taky Outlook Express, potřeboval bych ještě jeden test a chtěl bych vás poprosit: Kdo máte konektivitu od UPC a používáte smtp.upcmail.cz nebo mail.upcmail.cz, můžete prosím zkusit ze svých klientů (Thunderbird, KMail ..) poslat zprávu, která má v textu jen dva znaky "čč" a podělit se v diskusi s výsledkem ? Díky!
Tiskni
Sdílej:
Můžu ještě poprosit to samé ale ve win1250 (pokud to TB umí ?), děkuju.
To same, SeaMonkey 1.1.4
Zkusil jsme dát do googla "automated process detected unsolicited content" a evidentně nejsem u UPC jediný, kdo má tenhle problém, viz třeba cituji:
setkal jsem se s timhle problemem (filtrovani odchozi posty) u zakaznika - posilal zcela neskodny mail, akorat si nakonec pridal podpis skladajici se z emailu a url jeho webu-> antispam u upc to vyhodnotil jako nevyzadanou postu a neodeslal kdyz podpis odstranil, email se odeslal je to proste zase dalsi bordel v konfiguraci site / sluzeb u upc
Jednoduchá rada:sniff that.
Mě nejdou maily přes smtp přes chello projistotu vůbec.
UPC ma na SMTP (jak sluzba tak firewall) poveseny antispam a pokud detekuje spam tak zkrouhne rychlost pripojeni. Minuly tyden se mi to zrovna stalo. Pitomec kamos sem donesl zavirovany notebook a hned jsem mel na par dni snizenou rychlost pripojeni.
jj, s tim osekavanim rychlosti upc internetu to muzu jenom potvrdit. proto nesurfovat s explorerem, ale pouzit firefox nebo operu (ted vysla verze 10).
U nekterych e-mailu se mi vyskytl tez tento anti-odesilaci problem. Vsechny e-maily mely spolecnou paticku s e-mailem a www adresou odesilatele. Stacilo tyto dva posledni radky odstranit a uz vse funguje, jak ma.
Dekuji za tip Filovi zde v diskuzi.
Sice se toto netýká smtp ale odpovědět musím ..
základní otázka je jak může poskytovatel omezovat připojení přes nějaký program typu dc nebo torrent. Jediná možnost je omezit komunikaci na příslušném portu. Jelikož tyto aplikace umožňují porty měnit, muselo by UPC omezit komunikaci na všech 65k portech, což nedělá - mě funguje vše ok.