Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Ubehol už viac ako rok a pol od posledného zápisu, tak som sa rozhodol, že trochu popíšem, čo sa za ten čas zmenilo.
Špecifikácie formátu su stále vo verzii 1.0. Rozpracoval som už nejaké veci do verzie 1.1, ale release je zatiaľ v nedohľadne (kedže mám plno iných vecí a som aj dosť lenivý :-P). Každopádne kto by mal záujem to študovať, je tieto veci možné nájsť v repozitári.
Prehliadač je momentálne vo verzii 1.02. Hlavné zmeny, ktoré sa od 0.94 z posledného zápisku udiali sú:
Samotná knižnica komiksov v prehliadači takisto zaznamenala viaceré zmeny:
Do rodiny pribudol editor CBZ a ACBF súborov. Po načítaní komiksu je možné nadefinovať rôzne metadáta (názov, autorov, série, postavy, vydavateľa ...) a takisto zadefinovať obsah komiksu (Table of Contents). ACBF Editor vie potom uložiť komiks do formátu CBZ, ktorý v sebe obsahuje ACBF súbor s metadátami. Takto vytvorený súbor je následne možné načítať do knižnice v prehliadači a kochať sa výsledkom
Na záver pár informácií k projektu. Projekt sa nachadza na launchpade: https://launchpad.net/acbf Dalsie screenshoty z ACBF Viewera a Editora je mozne najst na Google+. Takisto existuje Wiki na acbf.wikia.com, kde možno nájsť viacero užitočných informácií.
Tiskni
Sdílej:
no komiks si musis najskor nakreslit a potom to (JPG/PNG/whatever obrazky) mozes zabalit do CBZ archivu. Nasledne (to uz je prinos ACBF) pridat metadata, definiciu panelov, prip. jazykove vrstvy a obsah ak je to vacsi komiks. Ja som si zvykol na bazaar a launchpad (+ Bazaar Explorer), takze je to tam, ak sa to chce niekomu mirorovat na GitHub tak kludne.
Dokumentacia sa pomaly vytvara na Wiki + k stiahnutiu je dokument so specifikaciami a XML schema, takze dokumentacie je IMHO dost, ale ak nieco chyba tak daj vediet, prip. mozes sam napisat nejaky obsah do Wiki