Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Najnovsia verzia specifikacii implementuje najma definicie stylov, t.j. pre prekladove textove vrstvy je mozne zadefinovat fonty, ktorymi sa budu jednotlive styly vykreslovat. Boli rozsirene aj typy "text-area", ktore je mozne takto stylovat: formal, sign, heading, letter ...
Bola pridana moznost nastavit tzv. "page transition types", t.j. pre prechode z jednej stranky na druhu sa pouzije rozny druh animacie, ktory je mozne pre konkretnu stranku zadefinovat: fade, blend, scroll_right, scroll_down
Bol pridany novy element "jump", ktory sluzi na prechod na inu stranu v komikse. Je ho mozne pouzit na interaktivnu stranku z obsahom knihy prip. na typy komksov, kde si citatel vyberie, ako chce v pribehu pokracovat ("choose your own adventure")
Boli rozsirene aj typy pre autorov (Photographer, Editor, Assistant Editor), pridany "content-rating" element a celkovo su specifikacie konsistentnejsie.
Najvacsia zmena v ACBF Editore je moznost automatickeho rozpoznavania komiksovych panelov a bublin. Pouzita je kniznica OpenCV a niekolko jednoduchsich algoritmov, ktore sa to snazia dosiahnut. Samozrejme to nefunguje bezchybne, je tam viacero uskali, ktore treba prekonat a pisu sa na to vo svete aj dizertacky, ale ak su panely jednoznacne vyclenene funguje to vyborne aj s pomerne jednoduchym algoritmom, ktory som bol schopny vyprodukovat bez predosleho hlbsieho studia "Computer Vision".
Ak som bol doteraz trochu skepticky voci tomu, ze auta budu jazdit v premavke lepsie ako ludia, tak vsetky moje pochybnosti tymto uplne zmizli
Dalsie zmeny v ACBF Editore boli:
Nejake dramaticke zmeny sa v ACBF Vieweri neudiali, no stale sa pomaly vylepsuje:
V prehliadaci pre Android sa ziadne zasadne zmeny neudiali. Najma sa v nom synchronizuju zmeny z desktop prehliadaca, hlavne co sa tyka podpory novych specifikacii a opravy chyb, takze plati zhruba to, co je vyssie pre ACBF Viewer s tym, ze ACBF Viewer for Android nepouziva SQLite databazu.
Okrem vyssie uvedenych technickych zmien, vznikla nova stranka cisto pre komiksy v ACBF formate - acbf.info. Stranka je na Bluemixe a je napisana v Node-RED.
Do ACBF formatu boli takzie skonvertovane viacere dalsie komiksy: The Bizzare Cathedral, Misery Depot a Ubunchu Vol. 1 .
Wolthera van Hövell tot Westerflier vytvorila Comics Project Management Tools plugin pre kresliaci program Krita, ktory okrem ineho vyuziva ACBF format, do ktoreho dokaze vyexportovat komiks nakresleny v tomto programe.
Projekt sa nachadza na launchpade: https://launchpad.net/acbf
Screenshoty z ACBF Viewera a Editora je mozne najst na Google+.
Wiki stranky projektu su na acbf.wikia.com, kde možno nájsť viacero užitočných informácií.
Tiskni
Sdílej:
Ale ako cvicenie si mozes spravit prevodnik z ACBF do SVG. Som zvedavy na vysledokVeľmi rád, ale však to poznáš, času je málo a venujem ho zas veciam ktoré trápia mňa