Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Moc dobré jídlo bylo v restauraci Stará Mama za vlakovým nádražím.Tak to se museli tedy pořádně zlepšit. V roce 1999 to tam bylo otřesné.
Neni to spis Mala studena a Velka studena dolina, alespon podle tech retezu.
Jinak muj oblibeny vylet je Bielovodska dolina, hezky odspoda (1. nemusite stihat autobus zpatky, 2. opacnym smerem by to bylo ponekud zdlouhave). Hlavne tam nepotkate za celej vylet ani zivacka. (Teda do doby nez se dostanete na sedlo nad Sliezskym domem)
Jako nejhorsi vylet bych hodnotil asi Rysy. Cesta je to sice pekna, ale tech lidi je tam opravdu trochu moc.
Loni jsme to tam s kamaradam navstivili taky. Bylo to v zari a sehnali jsem levne ubytovani v Tatranske Poliance cca. 2 minuty od vlaku. Takovej hure vybavenej penzion, ale kdyz ho vidite jenom v 8 rano a pak az v 8 vecer, tak je to jedno. Jenom na jmeno penzionu si ted opravdu nevzpomenu.
Jinak co se tyce TEZ, tak pozor. Musite jezdit s jizdenkou a to se da koupit bud v automatu, nebo na nadrazi. V Polaince je ale vypravci a prodavac jizdenek jedna osoba. Takze kdyz jsme se priblizili k okenku, tak pani zvolala "Sakra uz to jede" a odesla
Pokud mate radi vsechno co se toci a hejbe, tak si zkuste domluvit exkurzi do strojovny LD na Skalnatem Plese. Pred deseti lety se mi to povedlo, ale asi to nebylo uplne koser.
Jsou to hory, sice nemaj tri tisice, tak se tam nezabijte.
Toto môžem potvrdiť... Najprv som to prisúdil kombinácii s mliekom, ktoré som vypil pár hodín predtým, no neskôr sa to overilo na vzorke štyroch kusov ľudí, všetci sme sa po jednom Šariši (každý svoj ) celkom kvalitne zosrali... Never more.
Tiskni
Sdílej: