abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Gnome 3.12 vydáno

    26.3.2014 22:58 | Přečteno: 1322× | Osobní zprávička | poslední úprava: 27.3.2014 20:13

    Dnes 26.3.2014 bylo vydáno nejpopulárnější desktopové prostředí oblíbené mezi linuxovými a unixovými uživateli.

    Oficiální živý obraz sloužící jako ukázka demostrace, na co se lze těšit v brzkých vydání distribucí, které Gnome poskytují, je také na stránkách dostupný ke stažení.

    Poznámka: Když jsem to odpoledne četl, říkal jsem si, že až večer přijdu na abclinuxu už tu bude zprávička se sto komentáři.
    Je už ale 22.45 a zprávička nikde. Mám strach o pana Hagaru, jestli se mu něco nestalo, protože jindy píše jako by ho nabíjel blesk.

           

    Hodnocení: 7 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    27.3.2014 01:11 macek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Seš naprostý troll. Takové tady nemáme rádi.
    pavlix avatar 29.3.2014 10:29 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Říká anonym, který náhodou z nudy navštívil Abclinuxu.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    Jardík avatar 27.3.2014 01:47 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Stále je to na X3100 slideshow ...
    Věřím v jednoho Boha.
    27.3.2014 02:43 bugh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    co není..
    27.3.2014 07:25 tomvec | skóre: 24 | Kojetín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    KDE, Unity, Xfce...
    27.3.2014 08:19 bugh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Kdybys nekecal, na X3100 jsem léta pracoval a byla to tragédie - a to bylo ještě za dob Gnome 2.2, natož moderní software
    27.3.2014 12:50 w4rr10r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Do roku 2011 jsem na X3100 používal střídavě KDE Plasmu a Xfce, s ani jedním nebyl nejmenší problém, ale třeba od té doby něco rozbili (ač tomu nevěřím a myslím si, že Jardík jen prudí jako obvykle).
    Jardík avatar 27.3.2014 15:03 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Však plasma je ok, pokud zvolím composite přes xrender. Xfce dělá taky composite přes xrender, pokud se zapna. Gnome ale pouze přes opengl a nejde to přepnout (protože to vůbec není implementované a implementovat to nechtějí).
    Věřím v jednoho Boha.
    Jardík avatar 27.3.2014 15:01 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Unity je taky slideshow, používá to compiz a ten opengl. Desktopová prostředí bez composite jsou naprosto vpohodě, composite přes xrender je taky ok (např. v KDE a Enlightenmentu). Co je pomalé je composite přes opengl, protože ta grafika nezvládá shadery. Kdyby tam alespoň necpali shadery a byla to pouze fixed-pipeline, bez efektů, prostě jen textury na čtevrci, to ta grafika tak nějak zvládá.
    Věřím v jednoho Boha.
    27.3.2014 17:29 tomvec | skóre: 24 | Kojetín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Mám miniITX desku s Atomem D525, tam je tuším 315O, KDE v pohodě, Xfce v pohodě, Unity to taky zvládne, sem tam okno při animaci cukne. Není to žádný rychlík, ale slideshow z toho rozhodně neleze.
    28.3.2014 20:36 Radek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    pokud se nepletu tak gma 3150 toho s X3100 moc společného nemá
    30.3.2014 18:34 tomvec | skóre: 24 | Kojetín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    To máš pravdu, 3150 má proti X3100 čtvrtinu Pixel Pipelines a o dost menší propustnost paměti.
    27.3.2014 06:20 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Jazykový koutek
    mezi Linuxovými a Unixovými uživateli

    Přídavná jména utvořená z vlastních názvů se píší s malým písmenem.

    jako by ho nabýjel blesk

    Nabíjet.

    27.3.2014 09:04 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jazykový koutek
    wow to uplne meni vyznam celeho blogpostu :-)
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    27.3.2014 12:01 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jazykový koutek
    OK 1/2, zatím až o tom něco najdu slibuji i druhou 1/2
    27.3.2014 19:41 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jazykový koutek

    Tak nevím, komu věřit více?

    27.3.2014 19:56 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jazykový koutek
    27.3.2014 20:14 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jazykový koutek
    Marián Kyral avatar 27.3.2014 09:12 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Dnes 26.3.2014 bylo vydáno nejpopulárnější desktopové prostředí
    Kecáš
    27.3.2014 16:34 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    A pročs teda nenapsal zprávičku sám?
    27.3.2014 17:35 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Protože blog je rychlejší, než síto zpráviček. Nechal jsem to radši na později pro profíky v oboru, kteří to píší bez chyb, nedělají ostatním ostudu.
    27.3.2014 23:29 24horas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Tak proc proboha prekladas, kdyz sam vis, ze delas chyby?
    27.3.2014 23:49 jadd | skóre: 34 | blog: Greenhorn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Protože mě to baví opravovat, mám to v podpisu.
    Václav 28.3.2014 12:09 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    A naučit se to má jak?
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    pavlix avatar 29.3.2014 10:31 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    A čekat týden než ji někdo pustá dál?
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    29.3.2014 20:05 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Obvykle to trvá mnohem kratší dobu...
    pavlix avatar 29.3.2014 21:25 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome 3.12 vydáno
    Zkusil jsem to několikrát a zpravidla jsem musel dobu zkracovat tím, že jsem sháněl někoho po jiném kanále. Nebaví mě to a chápu, že to nebaví jiné. Zprávičky píšu jen pokud mi jde skutečně o to, aby byla na Abclinuxu zprávička kvůli zviditelnění něčeho a pak sháním někoho, kdo zprávičku schválí.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.