Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Cílem není podat zevrubné info o testování..ale jen informovat jak vypadá, jak se chová, že v něm běží flashplayer, že jsem ho zkusil se zapnutým i vypnutým doplňkem pro Gnome-shell a že v nich má ještě mírné estetické vady, viditelné po přejezdu kurzorem. Běží v něm i základní doplňky Adblock Plus a NoScript bez kterých bych na internet už nelez.
Zkusil jsem ho ve Fedoře, která je v tuto chvíli na zkušebním repozitáři pro GNOME 3.12, v kterém vše běží celkem stabilně.
Sice vám nenabídnu video ale aspoň pár obrázků. Tmavé pozadí je standardní téma Adwaita (vše je Adwaita), nebyly použité žádné styly v prohlížeči, písmo bylo změněno na Cantarell protože je hezčí než to výchozí. Kdyby nebylo dostupné Cantarell změnil bych ho na Ubuntu-family, které už ale není potřeba.
Ještě by se hodil port LibreOffice do GTK3 ..Malý příběh z natáčení, spíše z focení
Když jsem chtěl zkusit video z Youtube omylem jsem zadal yotube.com a vyskočila na mě stránka s možností instalovat nejnovější ovladače i pro Linux přes instalátor EXE. Když jsem to zkusil ze zvědavosti podruhé nasměrovalo mě to na podobnou stránku, .. poslední obrázek. .. nahlášeno gůglu
Tiskni
Sdílej:
Vimperator tam ide, takze ak nie je potrebna nejaka specificka funkcia, ktoru ma len pentadactyl, tak toto az taky problem nie je.
Kazdopadne to nie je idealne, napr. zatial nejde skryt address bar (aspon v cca 2 mesiace starom nightly builde).
No vidíš, a mě to zas neslušné nepřijde. Oni se webem živý, ať se živý, ale já jim v tom pomáhat nechci. A jak jsem psal o tý stránce, nakonec se mě snažili ochcat, tím, že mě presměrovali jinam, a tam se mě chtěli dělat vola.
Kdybych neměl NoScript, a v něm pravidlo
Site ^http://optadsorg\.com/\? Deny
nebo jen otazník za národní doménou nebo IP adresou
Site ^http://([a-z0-9_\.-]+\.[a-z]{2,4}|[0-255]\.[0-255]\.[0-255])/\?
mohli by mě ochcat i kdybych chtěl zobrazit jinou stránku, a málokdo používá hned otazník na tom místě, kdo nemá se mnou zlé úmysly.
Kde bych byl bez NoScriptu.. Adblock má v tomhle slabiny.Site ^http://([a-z0-9_\.-]+\.[a-z]{2,4}|[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3})/\? Deny