Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Cílem není podat zevrubné info o testování..ale jen informovat jak vypadá, jak se chová, že v něm běží flashplayer, že jsem ho zkusil se zapnutým i vypnutým doplňkem pro Gnome-shell a že v nich má ještě mírné estetické vady, viditelné po přejezdu kurzorem. Běží v něm i základní doplňky Adblock Plus a NoScript bez kterých bych na internet už nelez.
Zkusil jsem ho ve Fedoře, která je v tuto chvíli na zkušebním repozitáři pro GNOME 3.12, v kterém vše běží celkem stabilně.
Sice vám nenabídnu video ale aspoň pár obrázků. Tmavé pozadí je standardní téma Adwaita (vše je Adwaita), nebyly použité žádné styly v prohlížeči, písmo bylo změněno na Cantarell protože je hezčí než to výchozí. Kdyby nebylo dostupné Cantarell změnil bych ho na Ubuntu-family, které už ale není potřeba.
Ještě by se hodil port LibreOffice do GTK3 ..Malý příběh z natáčení, spíše z focení
Když jsem chtěl zkusit video z Youtube omylem jsem zadal yotube.com a vyskočila na mě stránka s možností instalovat nejnovější ovladače i pro Linux přes instalátor EXE. Když jsem to zkusil ze zvědavosti podruhé nasměrovalo mě to na podobnou stránku, .. poslední obrázek. .. nahlášeno gůglu
Tiskni
Sdílej:
Vimperator tam ide, takze ak nie je potrebna nejaka specificka funkcia, ktoru ma len pentadactyl, tak toto az taky problem nie je.
Kazdopadne to nie je idealne, napr. zatial nejde skryt address bar (aspon v cca 2 mesiace starom nightly builde).
No vidíš, a mě to zas neslušné nepřijde. Oni se webem živý, ať se živý, ale já jim v tom pomáhat nechci. A jak jsem psal o tý stránce, nakonec se mě snažili ochcat, tím, že mě presměrovali jinam, a tam se mě chtěli dělat vola.
Kdybych neměl NoScript, a v něm pravidlo
Site ^http://optadsorg\.com/\? Deny
nebo jen otazník za národní doménou nebo IP adresou
Site ^http://([a-z0-9_\.-]+\.[a-z]{2,4}|[0-255]\.[0-255]\.[0-255])/\?
mohli by mě ochcat i kdybych chtěl zobrazit jinou stránku, a málokdo používá hned otazník na tom místě, kdo nemá se mnou zlé úmysly.
Kde bych byl bez NoScriptu.. Adblock má v tomhle slabiny.Site ^http://([a-z0-9_\.-]+\.[a-z]{2,4}|[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3})/\? Deny