abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1823 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    KOMIX - Jméno růže

    20.6.2020 00:00 | Přečteno: 1892× | KOMIX | poslední úprava: 19.6.2020 21:41

    ...Dále pak ukážeme, jak směšnost způsobu podání vzniká z nedorozumění, vyvolaného použitím slov stejných pro věci různé a slov různých pro věci stejné, z planých řečí a z opakování, ze slovních hříček, ze zdrobnělin, z chybné výslovnosti a z barbarismů...


    Citací narážím na nahrazování některých nevhodných výrazů ze světa IT politicky korektní variantou. Například Blacklist se přejmenuje na Blocklist, dvojice perverzáků Master - Slave nově bude Main - Dependent. (Známý citát Williama Shakespeara z Romea a Julie, "Co je po jméně? Co růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně", jsem politickou autocenzurou zamítl, ještě by si někdo mohl myslet, že tvrdím, že černoši páchnou :-))

    Vím, že se říká, že počítačové hry mohou v lidech vyvolávat násilnické chování i v reálném světě, dokonce ohledně této problematiky vzniklo několik studií, ale že by OpenZFS nebo github v lidech vyvolával rasismus? Ti policisté, co zabili zatýkaného afroameričana mně nepřipadali jako nějací velcí uživatelé githubu nebo OpenZFS... A není náhodou projevem rasismu také to, když člověk vidí rasismus ve všem kolem sebe? :-)


           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Obrázky

    KOMIX - Jméno růže, obrázek 1

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    vencour avatar 20.6.2020 08:51 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Jejda, to je kolos ... kolosál ... Kolumbusální :-)
    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    20.6.2020 10:41 ing. Čočkin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Úvodní slovo i komix samotný jsou dokonalé.
    To se soudruhům nebude líbit a je to dobře! :-D
    Snad by i revolucionář z Vodňan mohl svolat nějakou tu demonstraci proti imaginárnímu Hovorkovi. :-)
    20.6.2020 12:40 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Například Blacklist se přejmenuje na Blocklist, dvojice perverzáků Master - Slave nově bude Main - Dependent.

    Další a další kilometry v diffu konfiguráků... skvělý
    Quando omni flunkus moritati
    20.6.2020 14:05 Mariášník
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    A co šachy? Proč začíná bílý?
    20.6.2020 14:51 xhombre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    To je přeci v pořádku, konflikt vždycky vyvolává bílý. Chudák černý se jen brání. :-D
    20.6.2020 19:58 Bherzet | skóre: 19 | blog: Bherzetův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    21.6.2020 11:55 xhombre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Rasisti, jako, že černý rozpoutá bitvu... hanba, fuuuj:-D
    20.6.2020 16:27 Odin1918 | skóre: 6 | blog: Valhalla
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Clovek jim vyhradi vlastni mista v mhd a oni si jeste stezuji. Samozrejme jsem mel na mysli maminky s kocarkem a invalidni duchodce.
    20.6.2020 20:51 Onanym
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Bavlnurvoucí.
    22.6.2020 20:56 Hrdobec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Toz co rikate na oficialni pohreb x86, amd64, windowsu (a linuxu) co prave predved Apple na sve wwdc msi ?

    - Rosetta 2 jiz na stavajicim A12Z z iPadu dokaze emulovat amd64 sadu levou zadni a ani ji k tomu netreba vertrak (Maya, hry), az prijde A13 tak to bude jeste vetsi masakr

    - nativni beh iOS aplikaci na macOS bez potreby Emulatoru v XCode, proste rovnou z App store

    - Universal2 binarky pro beh jak na historickem intel zeleze tak na svetlem zitrku v podobe Apple Silicon

    Tohle bude konkurence dobihat hodne tezce, hlavne proto ze (na desktopu) zadna neni :D
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 23.6.2020 12:28 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže

    by mě spíš jako zajímalo co ty řikáš nato žeti velkoovocnáři mužou nadálku locknout iphone ato jenom proto žeseš příslušníkem utlačovaný menčiny afroamerickejch černochů a navíc si ten mobilek jakoby trošičku ukrad hele :O :D :D ;D

    23.6.2020 14:24 Kybl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Být barevnej dnes nestačí, musiš mít 4.té pohlaví nebo alespoň teplej.
    Blaazen avatar 23.6.2020 17:09 Blaazen | skóre: 24 | blog: BL
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Normálně bych noviny jako Washington Sentinel asi nečetl, ale v týhle době je to jak oáza normálnosti.
    Blaazen avatar 23.6.2020 17:11 Blaazen | skóre: 24 | blog: BL
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Další Applí naleštěnej prd, navíc to stejně zabijou cenou, jako všechno, takže DOA.
    ⧠ A = 0 avatar 1.7.2020 13:44 ⧠ A = 0 | skóre: 11 | blog: Technokratovo_zrcadlo | Helsinki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže
    Jen další předražený neopravitelný krám s příšernou ergonomií a neaktuální dokumentací.
    Nevolte zmrdy.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 24.6.2020 13:42 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Jméno růže

    slibovaný rasistický je hotový hele :O :O ;D ;D
    a mužete zato vy všichni že ste mě naváděli abych to jako udělala a nejvíc zato muže hovorka protože nakreslil teďko tu blackface a eště předtim tuxtuxklan. bych jinak nevěděla že se někdy takový legrační čepice nosily :O :D

    tak!!!!!! mužete si zato sami ;D

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.