Moltbook je sociální síť podobná Redditu, ovšem pouze pro agenty umělé inteligence - lidé se mohou účastnit pouze jako pozorovatelé. Agenti tam například rozebírají podivné chování lidí, hledají chyby své vlastní sociální sítě, případně spolu filozofují o existenciálních otázkách 🤖.
scx_horoscope je „vědecky pochybný, kosmicky vtipný“ plně funkční plánovač CPU založený na sched_ext. Počítá s polohami Slunce a planet, fázemi měsíce a znameními zvěrokruhu. Upozornil na něj PC Gamer.
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2026 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 37 místností, 71 tracků, 1184 přednášejících, 1069 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Společnost Nex Computer stojící za "notebooky bez procesorů a pamětí" NexDock představila telefon NexPhone, který může funguje jako desktop PC, stačí k němu připojit monitor, klávesnici a myš nebo NexDock. Telefon by měl být k dispozici ve třetím čtvrtletí letošního roku. Jeho cena by měla být 549 dolarů. Předobjednat jej lze s vratní zálohou 199 dolarů. V dual-bootu by měl být předinstalovaný Android s Linuxem (Debian) jako aplikací a Windows 11.
Byla vydána nová major verze 9.0 softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je podpora AI.
Wasmer byl vydán ve verzi 7.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V reakci na nepopulární plán Microsoftu ještě více ve Windows prohloubit integraci umělé inteligence Copilot, Opera na sociální síti 𝕏 oznámila, že připravuje nativní linuxovou verzi prohlížeče Opera GX. Jedná se o internetový prohlížeč zaměřený pro hráče, přičemž obsahuje všechny základní funkce běžného prohlížeče Opera. Kromě integrace sociálních sítí prohlížeč například disponuje 'omezovačem', který umožňuje uživatelům omezit využití sítě, procesoru a paměti prohlížečem, aby se tak šetřily systémové zdroje pro jinou aktivitu.
NVIDIA vydala nativního klienta své cloudové herní služby GeForce NOW pro Linux. Zatím v beta verzi.
Open Gaming Collective (OGC) si klade za cíl sdružit všechny klíčové projekty v oblasti linuxového hraní počítačových her. Zakládajícími členy jsou Universal Blue a Bazzite, ASUS Linux, ShadowBlip, PikaOS a Fyra Labs. Strategickými partnery a klíčovými přispěvateli ChimeraOS, Nobara, Playtron a další. Cílem je centralizovat úsilí, takže namísto toho, aby každá distribuce udržovala samostatné opravy systému a podporu hardwaru na
… více »V kryptografické knihovně OpenSSL bylo nalezeno 12 zranitelností. Opraveny jsou v upstream verzích OpenSSL 3.6.1, 3.5.5, 3.4.4, 3.3.6 a 3.0.19. Zranitelnosti objevila společnost AISLE pomocí svého autonomního analyzátoru.
Někdo čte text tak jak je, někdo umí i číst mezi řádky. A někdo neumí číst vůbec 
A zdálo se Vám někdy o zdrojovém kódu? Mně ano, ale nikdy se mi nepodařilo zapamatovat text. Vlastně ani nevím, co měl kód dělat. Ale můžete být klidní, zkompilovat se ho podařilo bezchybně 

Tiskni
Sdílej:
hovorka ti tam jako chybí poslední vobrázek kde by karel chrápal na židli v práci :O :O :D :D :D :D ;D
joa sem si jako něčeho všimla ;D ;D žanetě s komiksem teďko jakoby pomáhá nějakej adam havelka nóóó a havelka a hovorka přece zní skoro uplně stejně jako while a whale :O :O :D :D ;D ;D
se mi jako najednu stranu nelíbí že si často lepšejší nápady škudlíš prosebe ale zase bysi nám moch jakoby zapnout tu diskuzi pod komiksem ne?????? ;D ;D a když ji jako nezapneš tak seto řekne panoj krčmářoj žeseš tamten dvojitej agent a bude :O :O ;D ;D
... :).si jako kupte věčí postel do který se vejdete voba najednou a nemusíte se ve spaní střídat ne asi :O :D :D ;D
doufám žeti jako v zimě dává na balkon aspoň spacák :D ;D
No, jakmile jeden voják vstával do služby, do jeho ještě teplé postele si šel lehnout voják kterému právě směna skončila. Takže na jednom lůžku se nepřetržitě střídali tři různí lidé. Že by voják zaspal směnu se prakticky vůbec nestávalo.
a stejně seto krčmářoj řekne že seš hovorka když nám tu diskuzi jako nezapneš :O ;D neni důležitý coje pravda ale čemu kčmář uvěří :O :D ;D ;D ne tě jenom zlobim žalovat se nebude :D ;D ;D
každopádně díky za komiksy jeto bez přehánění druhá nejvíc nejlepší věc tam po článečcích vod tišnovskýho. jedna z tědletěch dvou věcí na rootu chybět tak tam asi už vubec nelezu. lidi si často jako myslej žeto je frk frk hotovo a neuvědomujou si že s tim komiksem muže bejt víc přemejšlení a práce než copypastnout nějakou pitominu z manuálu nebo přeložit random vygoogleninu a vydávat to za článeček :/ :/ je škoda že vám tam jako nejde zato ani poděkovat a fakt si toho co tam jako děláte vážim :D ;D
nóóó a nemáš nějaký informace zevnitř jestli tu diskuzi zapnou nezapnou nebo tak něco?? lidi by tam neblbli víc než blbnou tady a neni to jako žádná hrůůůůza jak vám možná nalhávali. ve dvou byste to klidně vodadminovali jestli na moderovaný/cenzurovaný diskuzi jako ty suchárci z managementu trvaj. klidně taky pomužu schalovat komenty jestli mě to jako nechaj dělat :D :D ;D ;D

nóóóó vždycky je cokoliv lepšejší než nic :D možná by je jako aspoň šlo ukecat k tomu žeby na fóru udělali nějakou kategorii komiks/humor někde dole mezi 'vodkladištěm' a 'o serveru root.cz' bejt celá komiksová diskuze jako jedno jediný vláko byto byl celkem dobrej chaos :O :D :D ;D
ale přebarvit logo stránek z černý na bílou expertům trvalo tejden tak nevim :O :O :D ;D