Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.107 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.107 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Pornhub zveřejnil podrobné statistiky za rok 2025. V části věnované zařízením a technologiím se lze dočíst, že 87 % přenášených dat směrovalo na telefony, 2 % na tablety a 11 % na desktopy. Operační systém Linux běžel na 6,3 % desktopů. O 22,4 % více než před rokem. Firefox má na desktopu 8,4 % podíl.
Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak dorazte na prosincovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. O čem budou tentokrát strahováci referovat? Téměř každý už si všiml významného zdražení RAM a SSD, jsou zde ale i příjemnější zprávy. Průša uvádí
… více »Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) podporuje vyjádření partnerů ze Spojeného království, kteří upozorňují na škodlivé aktivity společností Anxun Information Technology (též „I-S00N“) (pdf) a Beijing Integrity Technology (též „Integrity Tech“) působících v kyberprostoru a sídlících v Čínské lidové republice (ČLR). Tyto společnosti jsou součástí komplexního ekosystému soukromých subjektů v ČLR,
… více »Společnost Pebble představila (YouTube) prsten s tlačítkem a mikrofonem Pebble Index 01 pro rychlé nahrávání hlasových poznámek. Prsten lze předobjednat za 75 dolarů.
Společnost JetBrains v listopadu 2021 představila nové IDE s názvem Fleet. Tento týden oznámila jeho konec. Od 22. prosince 2025 již nebude možné Fleet stáhnout.
Byl vydán Mozilla Firefox 146.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 146 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Před rokem převzala Digitální a informační agentura (DIA) vlastnictví a provoz jednotné státní domény gov.cz. Nyní spustila samoobslužný portál, který umožňuje orgánům veřejné moci snadno registrovat nové domény státní správy pod doménu gov.cz nebo spravovat ty stávající. Proces nové registrace, který dříve trval 30 dní, se nyní zkrátil na několik minut.
IBM kupuje za 11 miliard USD (229,1 miliardy Kč) firmu Confluent zabývající se datovou infrastrukturou. Posílí tak svoji nabídku cloudových služeb a využije růstu poptávky po těchto službách, který je poháněný umělou inteligencí.
Nejvyšší správní soud (NSS) podruhé zrušil pokutu za únik zákaznických údajů z e-shopu Mall.cz. Incidentem se musí znovu zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Samotný únik ještě neznamená, že správce dat porušil svou povinnost zajistit jejich bezpečnost, plyne z rozsudku dočasně zpřístupněného na úřední desce. Úřad musí vždy posoudit, zda byla přijatá opatření přiměřená povaze rizik, stavu techniky a nákladům.
Věděli jste, že pokaždé, kdy nahlásíte bezpečnostní incident, tak umře jeden občan čínské lidové republiky? 
Každopádně, tento týden se vláda činila jak na poli kyberbezpečnosti, tak i v oblasti kryptoměn
.

Tiskni
Sdílej:
Ale hovno. To byly trenky ex-prezidenta., známého čínského řiťolezce, zesnulého před 7 lety – bohužel díky Bartošovi nepohřbeného, protože nedostal v Lánech stavební povolení na mauzoleum. Zatím je pouze naložený v lihu jak čolek. 8-P
AmigaPower (verze 2012) napsal „se považuju spíš za středo(le)výho liberála“ v diskuzi, kde se vymezoval proti útokům na odboráře.
AmigaPower (verze 2025) píše cosi o „neobolševicích … socanské verbeži“ a „levicové SPD“.
Tomu se říká vývoj. A takových, co jsou schopni poznat darebáka, ještě než se naplno odkope, není moc.
Tato takových, co jim baští jejich lži, i poté co se odkopali, jsou mraky.
John Lemon a Winston Churchill řekli že kdo neni ve dvaceti levičákem tak nemá srce noa kdo je levičákem ve čtyryceti tak nemá rozum :P :P :D ;D
Nejsem si jistý, jestli to má nějaký historický precedens.
Ale co je zcela prokazatelné, je původ dělení na pravici a levici z francouzských generálních stavů a parlamentu. Ancien régime padl a postupně i jeho příznivci. Až se část třetího stavu stala novým establishmentem, šoupla se v parlamentních lavicích doprava.
Nejsem si jistý, jestli to má nějaký historický precedens.
1948
Ale co je zcela prokazatelné, je původ dělení na pravici a levici z francouzských generálních stavů a parlamentu. Ancien régime padl a postupně i jeho příznivci.
Kdyby ses obtěžoval přečíst blogpost Pravice nebo levice? z 21.3.2019, na který jsem odkazoval už několikrát, tak bys věděl, že je to už více než 100 let známý fakt.
Jak se stává z levičáka pravičák, aniž by změnil názory?společnost ovládnou komouši […] 1948
Konkrétně? Dokážu si to vyložit toliko dvěma způsoby:
Což asi není, co předřečník myslel.
Kdyby ses obtěžoval přečíst blogpost […]
Fascinuje mě to sebevědomí.
BTW jsem to tam tehdy taky okomentoval.
více než 100 let známý fakt
Vysvětluj to zdejší verbeži.
bolševická propaganda prohlásila, že někdo je „pravičák“Bolsevicka propaganda hlavne prohlasila, ze narodni socialismus je pravice. A od ty doby maji komunisti vsech barev udernou nalepku proti pravicovym nazorum.
Jak se stává z levičáka pravičák, aniž by změnil názory?To jako vážně? Protože jako mladý zastává názory jako že volební právo by měl mít každý, že dělníci mohou demonstrovat za lepší podmínky, 6e urážka majestátu a náboženství není zločinem. Prostě levice v roce 1900. Pak se přijde nápad, že to volební právo by mělo být i pro ženy. No a pokud nebyl v roce 1900 opravdu extrémní radikál, tak samozřejmě myslel jen muže. Takže ten názor je najednou pravicový. Pak se zavede právo na stávku a příspěvek v nezaměstnanosti. Pak se zavedou různé další dávky a bezplatné školství. A v těch školách se zakáže náboženství (mimo určené hodiny). No a na stará kolena feministky začnou prosazovat, že vdané ženy mohou třeba začít pracovat nebo manipulovat s bankovním kontem bez souhlasu manžela. Ale toho už se zdaleka ne každý levičák z roku 1900 dožil.
Zdar Max
No jenomže v jejich době bylo normální
to je možný i dneska, si vezmi třeba muska kterej dřiv celkem naivně podporoval tu takzvanou demokratickou stranu noa dneska ved doge kterej ďál ryze pravicovou politiku a zařezával komoušům penězovody. přitom von musk svý hodnoty vubec nezměnil, to ty takzvaný demokrati se posunuli děsně doleva že pro něj přestali bejt přijatelný :O ;D
a myslimže lemon a churchill to mysleli pravě s tou naivitou jakože mladý lidi maj pravo na ten vomyl věřit levičáckejm lžím. Ale jestli jim to vydrží až do čtyryceti, připnou si do patičky fangli terroristický vorganizace, jako profilovku si nastavěj ružovyho konika, fetišizujou nějaký tý nepodmíněný přijmy, statni dohled, cenzuru a prototalitní směřování vobecně, nóó tak to už přece jako neni vobhajitelný nedostatkem zkušeností a naivníma studetckejma idelálama, to už je buďto zlej umysl, parazitismus nebo mentalni choroba :D ;D
hlavněže vy dva s kolybáčem ste normální :P :P :D ;D
Mozna si na rozdil od tebe vydelava penize, ma zenskou a auto
To dava smysl, on sice zustal kde je, ale progresivni levice za posledni 1.5 dekady ucinila obri posun, smerem k Hamasu, woke rabovani, podpore uchylu, transek, cenzury a genocidy belochu...AmigaPower (verze 2012) napsal „se považuju spíš za středo(le)výho liberála“ v diskuzi, kde se vymezoval proti útokům na odboráře.
AmigaPower (verze 2025) píše cosi o „neobolševicích … socanské verbeži“ a „levicové SPD“.