Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Poctivou praci ke slusnym penezum? Ale jiste! Chces si za leto vydelat pres 100.000,-? Neprodavej Herbalife ani Amway, ale programuj Open Source !!
Prijemne mne prekvapila aktivita firmy Google, vedel jsem, ze je priznivcem Linuxu a open-source komunity obecne, vedel jsem, ze velkou cast svych lidi prave z uspesnych open source projektu vytahli a zamestnali je.
A protoze jim asi bylo hloupe nechat po nic jen prazdna mista, nabizeji neco pro mne skoro neuveritelneho, muzete si sami vybrat praci na nejakem open source programu a kdyz za leto dokoncite nejaky projekt dostanete sek na 4500 dolaru. Peknych, zcela realnych penez...
Cela vec se jmenuje Summer of Code a prijde mi uplne genialni, protoze podporuje komunitu a to tim nejlepsim zpusobem jaky si dokazu predstavit. Nechava Vam maximum svobody, vse je ve Vasich rukou a pritom je dobra kontrola nad tim aby se neprodukovaly (a neplatily) naprosto bezucelne, nesmyslne hovadiny, tak bezne v nasem, statem rizenem, vysokem skolstvi.
Kolik naprosto zbytecnych diplomek bylo napsano, kolik zbytecnych megabajtu kodu, hodin studenske prace a grantovych penez danovych poplatniku vyplacaly Ceske Univerzity a Vyskoke Skoly???
Netroufam si to ani odhadnout.
Nicmene mi cesta Google, nazvana Summer of Code, prijde jako priklad hodny nasledovani. Proc nemuze podobne souteze vypsat i ceske firmy, trebas seznam.cz, centrum.cz, iinfo.cz a podobne ??
Tak co, vydelas v lete $ 4500 ?
Tiskni
Sdílej:
Who is eligible?
Students. Since the point of the program is to create new developers, we're looking to find developers around the world who have considered creating free and open source software but who have not yet taken the plunge. We felt that concentrating on the student population was a good place to focus these efforts.
How do you define student?
Someone currently enrolled in or accepted into an accredited institution including but not necessarily limited to colleges, universities, masters programs, PhD programs and undergraduate programs.