Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Vrta mi hlavou, zda a pokud ano, proc je chovani lidi okolo IT jine nez v jinem businessu?
Jeste v patek jsem svuj hosting vsude vychvaloval a delal mu zdarma reklamu, protoze jsem s nim byl opravdu maximalne spokojen. Vse fungovalo, uptime byl skoro rok vic jak 99.9% a kdyz jednou nebyl (99.7%(!)), dali mi vybrat, ze bud mesic navic zadarmo nebo penize za mesic zpet. Support slusny, rychly a korektni. Vse ok. Jak v raji nebo barevnych knizkach od svedku Jehovovych
Jenze pak se objevil problem, znicehonic jsem se nemohl prihlasit do sveho redakcniho systemu (bloxxy), prestala fungovat galerie, s tim, ze se objevila chyba 500, cumel jsem jak puk....napsal jsem na support a odpovedeli mi, ze rozjeli 'phpsuexec' - netusim co je to, k cemu je to dobre a proc mi to vnucuji....a ze to muze byt tim.
Priserne mne tim nasrali, protoze bych naivne ocekaval, ze nez nekdo udela na produkcnim serveru se strankami platicich zakazniku nejakou zasadni zmenu, tak
Jak byste postupovali Vy? Chci snad tak moc? Nebo je to normalni IT chovani? Proc se lidi v IT branzi chovaj ke svym zakaznikum jinak nez v jakemkoli jinem ksefte, proc utracej za reklamu, za marketing a pak ztraci zakazniky?? Mam hledat novy hosting?
P.S. Ne diky, na banan nepujdu. Spamery zasadne nepodporuju, i kdyby mi prodavali modre z nebe, zadarmo a s dovozem.
Tiskni
Sdílej:
Troufnu si oponovat. Zákazníci i trh hodnotí hosting podle aktuálnosti programů a zabezpečení. Se změnou verze PHP může dojít (a dochází) k nutnosti úpravy php skriptů.
Suexec není sice změna verze, ale je to zase změna k vyššímu zabezpečení, která je webhosterem i zákazníkem žádoucí. Bohužel konkrétně přechod na suexec vyžaduje mnohdy dost rozsáhle úpravy (minimalně ve vlastnictví adresářů a souborů).
Webhoster by měl plánované upgrady a změny v konfiguracích sdělit zákazníkům dopředu, na druhou stranu málokterý zákazník na to reaguje tak, že by si u sebe nainstaloval zmíněné verze a své aplikace si pro ně vyzkoušel a případně upravil.
Je to prostě problém, software na hostingu se musí upgradovat a bohužel to není vždy možné bez nutnosti následné úpravy skriptů zákazníkem. A při ceně hostingu kolem 150,- Kč za měsíc nemůže webhoster každému zákazníkovi pomáhat s úpravou jeho aplikací.
Takže dle mého názoru by měl slušný hosting avizovat změny dopředu, nejlépe se seznamem nejčastějších problémů a návodů na úpravu. Jestliže se pak zákazník dle toho nezařídí je jeho problém.