Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Rekl bych to takto: "Cim jsem starsi, tim vic mi jeji opravdu hluboka znalost chybi, protoze narozdil od vetsiny lidi ji musim aktivne pouzivat (opravdovou matematiku, ne jen pocty)." Teprve na vysoke jsem zjistil, ze jsem si mohl a mel z Gymplu odnest vice, teprve ve Fyzikalni Chemii II jsem se smutne smiril s tim, ze vysokoskolske zkousky z matiky byly az prilis jednoduche, teprve u diplomky jsem olitoval, ze jsem vsechny zkousky z matiky jen a jenom udelal, ale bez ciste lasky, takze ted furt musim neco dohledavat v literature a u kolegu, misto abych to proste znal. A teprve pri psani disertace jsem opravdu zaplakal, ze jsem si kdysi nezapsal vic nepovinne a volitelne statistiky, ale trebas i kvantovky a analyzy, humusu, ktere byly slozite a v te dobe se mi zdaly zbytecne. Mel jsem si to zapsat kdysi, davno, misto nocniho chozeni po brigadach jsem mel casteji jist spagety s masoxem a nekdo by mne tehdy (snad) zadarmo naucil veci, na ktere ted musim bolestive prichazet sam, jen s literaturou, navic v dobe, kdy mam mnohem min casu a mnohem vic povinnosti...
Jak hodnotite sva studia vy? Naucili jste se to, co potebujete znat? Pripravily Vas skoly na zivot?
Tiskni
Sdílej: